Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

За тепло і гарячу воду полтавці заборгували близько 287 млн грн, – Полтаватеплоенерго

“Полтаватеплоенерго” маємо борг перед підприємствами – надавачами комунальних послуг – “Полтавагаз”, НАК “Нафтогаз України”. Але і полтавці мають борг перед “Полтаватеплоенерго” за вже надані послуги з централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

Про це розповів технічний директор “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко, інформує пресслужба підприємства.

“Наприклад, АТ “Полтавагаз” ми завинили за розподіл природного газу майже 55 млн грн. Така заборгованість виникла з об’єктивних причин – у тарифі на оплату послуг із розподілу природного газу було закладено 66 коп., а по факту це майже 2 грн за 1 куб. м. Також 413 млн грн становить заборгованість “Полтаватеплоенерго” газопостачальній компанії НАК “Нафтогаз України”. За цих умов формально як газопостачальна організація, так і розподільна, згідно з чинними нормативними актами, мають усі підстави припинити надання послуг нашій компанії”, – повідомив Володимир Пасічко.
За його словами, з початком опалювального сезону ситуація може погіршитися.
“Адже договір, який НАК “Нафтогаз” нав’язав “Полтаватеплоенерго” і решті підприємств ТеплоКомунЕнерго України, фактично передбачає щомісячну попередню оплату за весь необхідний обсяг природного газу. В опалювальний сезон сума такої передоплати вимірюється сотнями мільйонів гривень на місяць. За нашими розрахунками, у жовтні розмір попередньої плати може сягнути 100 млн грн. Зрозуміло, що таких коштів у нашого підприємства просто немає, тож у постачальника блакитного палива можуть бути всі підстави припинити газопостачання “Полтаватеплоенерго”, – зауважив технічний директор. 
Також він зазначив, що на кінець літа жителі Полтави та інших населених пунктів, які обслуговує “Полтаватеплоенерго”, заборгували  за вже надані їм послуги з централізованого теплопостачання та постачання гарячої води близько 287 млн грн.
“Це значні кошти. Якщо хоча б частину з них споживачі могли погасити вже зараз, ми, звісно, отримали б додаткову можливість покращити ситуацію, зокрема збільшити фінансування кампанії з підготовки до зими”, – розповів Володимир Пасічко. 
Система Orphus