Ви тут:
Суспільство Україна 

З 23 серпня е-паспорти прирівнюються до паперових

23 серпня набуває чинності закон, згідно з яким електронні паспорти прирівнюються до паперових.  Верховна Рада ухвалила його 30 березня цього року, а невдовзі підписав Президент.

Закон закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів. Це дасть змогу використовувати ці цифрові документи під час подорожей залізницею або літаком у межах України; під час медичного обслуговування чи банківських операцій; для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти; під час придбання товарів у магазині й для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

“З сьогоднішнього дня в Україні цифрові паспорти в “Дії” мають таку ж силу, як і паперові або пластикові. Ми – перша країна з подібним досвідом і зробили справжній прорив світового рівня. Це означає, що ви можете користуватися цифровим паспортом, де завгодно на території України. Це зручно, а головне – безпечно. Закон про цифрові паспорти, який є першим глобальним кроком до режиму paperless в Україні, почав діяти”, – написав Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі.

Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Їхні основні переваги – захищеність від підробок, простота отримання та зручність використання.

Система Orphus