Ви тут:
Суспільство Україна 

З 1 вересня виписуватимуть електронний лікарняний: як відбуватиметься його створення та оплата

З 1 вересня у лікарнях України виписуватимуть електронні лікарняні листи (медичний висновок про тимчасову непрацездатність).

Е-лікарняний може бути оформлений та сплачений лише для застрахованих осіб.

У Центрі ПМСД №3 Полтави розповіли, як будуть створюватись та оплачуватись такі лікарняні листи

“Для видачі Ви маєте пред’явити документ, що посвідчує особу пацієнта або непрацездатного (у разі догляду за хворим). Ви та Ваш лікар має перевірити всі ваші дані, номер телефону у системі, щоб уникнути помилок при формуванні. Ваш роботодавець також має перевірити всі дані, які внесено в систему, систему ПФУ, щоб уникнути помилок при формуванні е-ЛН”, – йдеться у роз’ясненні.

Нагадуємо, що відповідно до постанови КМУ від 17.04.2019 № 328 затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Реєстр формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.

Так, згідно цього Порядку листок непрацездатності – це сформований (виданий) програмними засобами Реєстру на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність і зареєстрований за єдиним реєстраційним номером листка непрацездатності у Реєстрі електронний документ, що є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

“На підставі медичного висновку (медичних висновків) про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності формуватиметься листок непрацездатності у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Сформований е-ЛН у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України”, – зазначили у Центрі.

При цьому працівнику не потрібно роздруковувати е-лікарняний та надавати роботодавцю будь-яких паперових підтверджень про тимчасову непрацездатність.

Достатньо лише повідомити у будь-який доступний спосіб комунікації роботодавця про факт формування лікуючим лікарем медичного висновку про тимчасову непрацездатність.
Інформацію по своїх листках непрацездатності (номер, дата відкриття, дата закриття, причина непрацездатності) працівник може отримати у пункті меню особистого кабінету громадянина «Мої листки непрацездатності».

“МВТН формується одразу як закритий випадок і вам не обов’язково приходити в день його закриття, якщо Ви одужали. Важливо і обов’язково – Ви маєте зв’язатися із лікуючим лікарем напередодні останнього дня, по яке оформлено МВТН і узгодити потребу явки. Тільки за висновком лікаря Ви можете вийти на роботу. МВТН може бути закритий раніше у разі, якщо ви раніше одужали. Для того, щоб отримувати сповіщення про створений МВТН, е-ЛН на телефон чи електронну пошту Ви маєте дати на це дозвіл на веб-порталі ПФУ в розділі дистанційне інформування, також інформація може надаватися на веб-порталі електронних послуг “Портал Дія”, – резюмували фахівці.

Листки непрацездатності, що були видані в паперовому вигляді до 1 вересня, будуть і закриті у такому ж вигляді.

Система Orphus