Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З 1 вересня відомчі лікарні зможуть створювати електронні лікарняні, – МОЗ

До 1 вересня 2021 року відомчі заклади охорони здоров’я мають підключитись до електронної системи охорони здоров’я та зможуть генерувати електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність.

Про це йдеться у протокольному рішенні засідання Кабінету Міністрів України 4 серпня, повідомляє МОЗ.

Заклади охорони здоров’я, що перебувають в сфері управління МВС, ДСНС, Держприкордонслужби, Нацполіції, Укрзалізниці, Міноборони, Мін’юсту, Мінінфраструктури, Мінмолодьспорту, Мінсоцполітики, НАМН, СБУ, ДУС, спільно з МОЗ мають здійснити реєстрацію в електронній системі охорони здоров’я. Таким чином, усі заклади охорони здоров’я відомчого та комунального підпорядкування матимуть однакові сервіси для своїх пацієнтів. 

Запровадження електронних лікарняних – важливий етап депаперизації не лише у сфері охорони здоров’я, але й у побудові системи ефективного електронного документообігу, що дозволить суттєво економити бюджетні кошти шляхом мінімізації корупційних ризиків видачі необґрунтованих лікарняних та спрощення процесу отримання страхових виплат.

4 червня 2021 року в Україні запровадили цільову модель формування та видачі “е-лікарняних” та розпочався перехідний період впровадження. 

Також лікарям  медичних закладів радять пройти навчання від Академії НСЗУ щодо формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Це навчання вже доступне за посиланням.

Система Orphus