Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Яким повітрям дихають полтавці: оприлюднили результати спостережень за концентраціями шкідливих домішок

За даними лабораторії Полтавського центру з гідрометеорології результати спостережень за концентраціями шкідливих домішок в атмосферному повітрі свідчать, що із відібраних і проаналізованих 1820 проб повітря по 10 інгредієнтам при аналізі виявлено 2,1% з перевищенням ГДК (гранично допустима концентрація) що на 0,6 % вище за попередній місяць.

Про це повідомляється на сайті Полтавської міської ради.

Із загальної кількості проб відмічено 39 випадків з перевищенням максимально разової ГДК. Передусім, забрудненість перевищувала встановлені нормативи по формальдегіду-6.6%, пилу-1.1%, оксиду вуглецю-9,4%, діоксину азоту-0,6%.

В цілому по місту середньомісячні концентрації в приземному шарі атмосфери становили: по формальдегіду-5,0 ГДК, по пилу-1,3 ГДК, діоксиду азоту-1,5 ГДК, оксиду вуглецю – 0,9 ГДК, фтористому водню – 0,8 ГДК, оксиду азоту-0,5 ГДК, аміаку – 0,75 ГДК, хлористому водню – 0,25 ГДК, діоксиду сірки – 0,03 ГДК, розчинним сульфатам – 0,00 мг/м3.

Максимальна концентрація перевищувала максимально разову ГДК по оксиду вуглецю в 2.0 рази, пилу в 1,4 рази, формальдегіду в 1,6 рази, діоксину азоту 1,1 рази.

Порівняльний аналіз місячних концентрацій з середньорічними свідчить, що збільшилась забрудненість повітря пилом, оксидом вуглецю, оксидами азоту, фтористим та хлористим воднем, аміаком та формальдегідом; зменшилась – діоксином сірки, розчинними сульфатами.

У порівнянні з червнем поточного року збільшилась забрудненість по пилу, оксиду вуглецю, діоксину азоту, фтористому та хлористому водню, аміаку та формальдегіду; зменшилась- по діоксину сірки.

Таке підвищення рівня забруднення атмосферного повітря обумовлено високим температурним фоном (максимум сягав 34,2°С), малою кількістю опадів (18мм) та застійними явищами.

Реакція кислотності (рН) атмосферних опадів у липні знаходилася в межах норми і становила від 5,5 до 6,1.

фото ілюстративне

Система Orphus