Ви тут:
Суспільство Україна 

Якщо ти вважаєш, що “нам до Росії” – велика помилка залишатися жити на Донбасі, – Зеленський

Для вирішення ситуації на Донбасі важливо, щоб мешканці окупованої його частини  самоідентифікувалися і відповіли собі на запитання — “хто ти”, ти з Росією або з Україною.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю телеканалу “Дом”.

“Є вислів: “Людина перебуває у шпагаті”. Це вона не знає, що робити, вона довго обирає й не може обрати, й вона не знає, хто вона. Найголовніше в цій історії — точно для себе зрозуміти: ти росіянин, ти в Росії (я не про національність, а про внутрішній вибір для себе), чи ти українець, і це твоя земля? Це твоя батьківщина чи ти — гість?”, — зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що Донбас ніколи не буде російською територією.

“Просто ніколи. Неважливо, скільки це [буде] окуповано, розумієте? Це як стіна, яка була у Німеччині. У будь-якому разі люди, історія скористаються моментом — і стіна впаде. Якщо не домовляться, люди все одно скористаються моментом. Це неможливо”, — підкреслив він.

За словами Володимира Зеленського, людям, які перебувають на окупованих територіях вже сьогодні важливо самовизначитися.

“Я вважаю, що якщо ти сьогодні живеш на тимчасово окупованій території Донбасу й ти вважаєш, що “наше діло праве”, “нам до Росії”, “ми росіяни” — велика помилка залишатися жити на Донбасі…. Тому що без України на цій території цивілізації не буде. Україна ростиме, все будуватиме. А частина Донбасу в окупованому, у відрізаному вигляді нікуди не ростиме. Тому щастя для цих людей тут не буде”, — додав президент.

Читайте також: Збройні формування РФ вчергове обстріляли мирний населений пункт: поранений місцевий

При цьому він наголосив, що “ніхто нікого виганяти не буде”, це повинно бути самостійне рішення людини.

“Тому, я вважаю, для майбутнього своїх дітей та онуків — якщо ти любиш Росію й усе життя перебував на території України та відчував, що це Росія, то ти повинен зрозуміти, що в ім’я своїх дітей та онуків тобі вже потрібно їхати та шукати собі місце у Росії. Це правильно”, — сказав Зеленський.

“Але якщо ти відчуваєш, що ти українець і Донбас український, якщо ти поважаєш цей прапор, поважаєш українську мову (навіть якщо тебе не вчили в школі, сам почитай книжки, все прийде, говори, як хочеш), але якщо ти відчуваєш, що ти українець, — будь там. Будь, тримайся, все одно ця земля буде деокупована в будь-якому разі. Це історія. Тому тут немає: нормальний — ненормальний. Тут є: хто ти? Сам для себе дай відповідь”, — резюмував президент.

Фото: ukrinform

Система Orphus