Ви тут:

Які ягоди варто вживати влітку та чим вони корисні, – поради експертів

Літо – це сезон великої кількості ягід та фруктів, які здатні збагатити та зміцнити організм. Їх можна додавати до страв та смакувати окремо. Більшість літніх фруктів мають антиоксиданти, вітаміни та інші корисні речовини.

Експерти радять влітку додавати до раціону абрикоси, які багаті на бета-каротин — провітамін А. Він позитивно впливає на зір, захищає шкіру від запалення. Чашка абрикос без кісточок містить 3 г рослинних волокон та 50% від рекомендованої добової норми вітаміну А, 26% вітаміну С і 17% вітаміну Е, пишуть Факти.

Сюди ж відносяться персики і нектарини, які мають антиоксидантну дію. 1 чашка шматочків нектарина або персика містить 2 г волокна, 13% від добової норми вітаміну А, 10% вітаміну B-3, 12% вітаміну С і 15% вітаміну Е.

Малина містить елагову кислоту, що має не лише сильну антиоксидантну, а і протизапальну дію. Чашка малини містить 5 г рослинного волокна, 18% добової норми фолієвої кислоти і 51% вітаміну С.

Одна чашка нарізаної кубиками дині містить 64% добової норми провітаміну А, 12% вітаміну B-6, 15% фолієвої кислоти. У ній міститься 113% від добової норми аскорбінової кислоти, крім цього альфа-каротин, бета-каротин, флавоноїди, кумарини і фенольні кислоти.

У спекотну пору додати до сніданку можна виноград (червоний та зелений), який містить елагову кислоту. Червоний виноград також містить ресвератрол, що має протизапальну дію. 1 чашка червоного винограду містить 13% від добової норми вітаміну B-1, 11% вітаміну B-6, 29% вітаміну С, 14% вітаміну Е та 28% селену. Чашка винограду кишмиш містить 14% добової норми вітаміну B-1, 11% вітаміну B-6, 29% вітаміну С, 14% вітаміну Е і 28% селену.

Не варто забувати і про сливи, які здатні поліпшувати когнітивні функції та здоров’я кісток. Краще додавати у раціон сливи різного кольору, щоб отримати якнайбільше корисних речовин. Одна чашка слив містить 3 г волокон, 26% від добової норми вітаміну С, 15% вітаміну Е і 12% рибофлавіну.

Також можна поласувати чорницями, які запобігають погіршенню зору, захищають судини від атеросклерозу. Одна чашка чорниці містить 4 г рослинних волокон, 32% від добової норми вітаміну С, 18% вітаміну Е.

фото ілюстративне

Система Orphus