Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як зменшити симптоми алергії від амброзії: поради

Різні рослини запилюються в різні пори року, тому періоди, коли ви можете відчувати загострення вкрай неприємних симптомів, залежать від того, на який пилок у вас алергія. Якщо ваше самопочуття погіршується наприкінці літа — у середині осені, це може свідчити про те, що винна у всьому амброзія. Одна рослина може виділяти в повітря мільярди часток пилку. Вона — один із найпоширеніших і найагресивніших алергенів, що іноді погіршує навіть стан людей, які раніше не мали проявів полінозу (алергії на пилок). Ті ж, хто страждає від нього постійно, часто переїжджають у місця менш інтенсивного цвітіння рослини в період небезпечного сезону.

У Центрі громадського здоров’я розповіли про симптоми алергії від амброзії та надали поради, як їх полегшити.

До симптомів алергії належать: сильний нежить і закладеність носа, сльозоточивість, почервоніння та свербіж в очах, кашель і першіння в горлі, свербіння шкіри, у складних випадках алергія може спровокувати виникнення астматичних нападів втрати нюху, інтенсивних головних болей.

Щоби бодай трохи полегшити свій стан і зменшити симптоми, ви можете:

  • уникати перебування на вулиці в період з 10 до 15 години;

  • тримати двері та вікна зачиненими, коли це можливо;

  • прийняти душ, помити руки і змінити одяг після того, як повернулися з вулиці;

  • сушити одяг та постільну білизну в приміщенні;

  • носити сонцезахисні окуляри;

  • намагатися уникати прогулянок парками й полями.

Що робити, якщо ви підозрюєте в себе алергію?

У разі, якщо ви помітили в себе прояви алергії, зверніться до сімейного лікаря. Він надасть рекомендації, а за необхідності скерує вас до алерголога, який призначить необхідні ліки. Коли гостра фаза хвороби мине, вам потрібно буде здійснити обстеження на виявлення алергенів. Завдяки цьому ви зможете отримувати ефективну терапію.

Система Orphus