Ви тут:

Як захистити телефони від зловмисників, – розповіли в Держспецзв’язку

Телефони з кожним днем частіше стають об’єктами атак, а зловмисники постійно напрацьовують нові способи зламу смартфонів. Через це питання захисту мобільного пристрою і доступу до власних акаунтів стають одними з найважливіших.

Як захиститися – розповів заступник Голови Держспецзв’язку з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Жора, повідомляє сайт cip.gov.ua.

“Одна з найбільш поширених загроз – шпигунське програмне забезпечення, яке непомітно для користувача встановлюються на смартфон через фішингові посилання і збирає всю інформацію про його власника: локацію, листування, фото, вміст екрану та багато іншого”, – зауважив заступник очільника Служби.

Нещодавно було опубліковано велике розслідування про шпигунське ПЗ Пегас (Pegasus), яке розробила ізраїльська компанія NSO Group.

«Програма вміє непомітно для користувача прослуховувати дзвінки, дивитися фотографії, читати текстові повідомлення і навіть віддалено вмикати мікрофон або камеру телефона, не залишаючи цифрового відбитка. Тобто користувач навіть не знає, що за ним слідкують. За три місяці за допомогою програмного забезпечення було зламано понад 50 тис. пристроїв» – підкреслив заступник Голови Держспецзв’язку.

Pegasus – не єдиний “шпигун”, або Spyware, для мобільних пристроїв.

фото ілюстративне

Система Orphus