Ви тут:

Як правильно купити домен?

Вибір домену – серйозне завдання для організацій, робота яких пов’язана з комерцією. Компанії виділяють бюджет для того, щоб створити онлайн-портал і на рекламу, але неправильно підібране доменне ім’я зведе роботу до нуля в фінансовому плані.

Правила вибору домену

Можна в будь-який час купити домен, головне – знайти вільний. На просторах глобальної мережі багато сайтів з іменами, а обраний покупцем – може бути зайнятий. Важливо при підборі слідувати рекомендаціям і враховувати деякі нюанси:

  • коротку назву без крайнощів;
  • назва, що запам’ятовується;
  • домен носить однойменну назву з брендом або компанією;
  • ім’я асоціюється з роботою організації;
  • враховується цільова аудиторія країни;
  • не використовуються складні буквосполучення, цифри в доменному імені.

Всі домени поділяють на дві частини:

  • Первинні – це ті, які раніше ніхто не використовував. Історію такого домену не характеризують, так як у них немає поки переваг і недоліків.
  • Вторинні – веб-ресурси, які раніше використовували. Звільняється ім’я з різних причин. Це може бути ліквідація організації, зміна імені або не в строк проведена оплата. Історія використаних доменів є позитивною і негативною.

Тим, хто представляє малий бізнес, рекомендують купувати ім’я без негативної історії на первинному ринку. На вторинному – за домен з хорошою репутацією витратиться чимала сума грошей.

Як зареєструвати домен?

На ринку багато компаній, які пропонують підбір та реєстрацію доменів. Ця процедура не займає багато часу. Після успішної покупки він відразу готовий до роботи. Для цього здійснюється ряд дій.

Вводиться доменне ім’я, яке цікавить покупця, в форму перевірки. В результаті перевірки підводиться підсумок: домен зайнятий чи ні. У списку популярних імен будуть запропоновані варіанти. Вибравши, переходять до оплати.

Після реєстрації особисті дані покупця потрапляють в мережу. Вони стають доступні кожному. Хакери можуть скористатися цією інформацією, направити її проти покупця і його сім’ї. За допомогою спеціального сервісу інформація приховується і стає приватною. При цьому куплений домен повністю залишається під контролем власника.

Домен – не тільки адреса сайту, це ім’я і репутація. Бажання захистити його від заздрісних конкурентів приведе до підбору та купівлі схожих імен. Тому, якщо при реєстрації вказана rabota.com, то бажано зареєструвати ще rabota.net і rabota.org. Далі трафік від них перенаправляється на основний веб-ресурс.

Система Orphus