Ви тут:
Суспільство 

Як морально та емоційно батькам та дітям підготуватися до школи

Вже от-от розпочинається новий навчальний рік. Батьки відпустять дітей до шкіл на онлайн або офлайн навчання — залежно від епідеміологічної ситуації в регіоні. І після тривалого навчання в онлайні кожна з форм навчання у школі може бути стресовою як для дітей, так і для батьків.

“Дистанційна форма навчання протягом тривалого часу без чіткого розуміння переходу на очну форму навчання може призводити до тривожного або й депресивного розладу. Через відсутність живого спілкування та знижену мотивацію до навчання учні й учениці можуть переживати депресивні епізоди — котрі, власне, можуть виглядати як звичайний смуток, але є небезпечними для психічного здоров’я дитини або підлітка”, – йдеться у повідомленні Центру громадського здоров’я.

Поради як морально та емоційно підготуватися до школи.

Читайте також: З 1 вересня у трьох школах Полтавщини стартує реформа НУШ у пілотних 5-х класах

— Встановіть розпорядок дня та дотримуйтеся його. Це допоможе переналаштувати ваш організм на новий режим, взяти під контроль свої щоденні звички та почуватися незалежним від зовнішньої рутини.

— Включайтеся у різні шкільні процеси, але відчувайте, коли ви вже не в ресурсі. Це круто, коли батьки долучаються до співпраці із вчителями в межах шкільного процесу, підтримують своїх дітей у їхніх починаннях. Дитина відчуває, що батькам не байдуже і це мотивує її навчатися.

— Спілкуйтеся відкрито. Візьміть за звичку перший час після повернення до навчання щодня обговорювати те, як ви почуваєтеся, що сталося протягом дня і які плани на завтра. Починайте ваші історії у форматі «Я-повідомлень».

Читайте також: Навчальний рік в Україні розпочнеться вчасно і буде у звичайному режимі, – Шмигаль

Наприклад: «Сьогодні у нас був урок географії і я не підготував домашню роботу, тому я засмутився». Навіть якщо ви — батьки, не бійтеся сказати вголос про ваше самопочуття. Якщо пригнічений стан у дитини або батьків триває більше двох тижнів, зверніться до фахівця з психічного здоров’я.

Система Orphus