Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як допомогти собі при сезонній алергії: поради

У Національній службі здоров’я розповіли, як можна допомогти собі при сезонній алергії.

“Основа профілактики алергії – припинення контакту з алергеном. Якщо це неможливо, потрібно хоча б зменшити час контакту. Прояви алергії залежать від алергену, з яким контактує організм. Найпоширеніші симптоми алергії: чхання, закладеність носу, нежить з рясними прозорими виділеннями, першіння в горлі, свербіж шкіри, сльозотеча, почервоніння очей. При важкому перебізі може виникати задуха, важкість при диханні та кашель”, – йдеться у повідомленні.

Іноді симптоми алергії можна сплутати з ГРВІ або COVID-19. Особливо, якщо людина раніше ніколи не скаржилась на алергію. Індикаторами вірусу найчастіше є підвищення температури та лихоманка. Усунення симптомів протиалергічними лікарськими засобами також свідчить про сезонну алергію, а не вірусне захворювання.

Але лікарські засоби має призначити виключно фахівець. Не займайтеся самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря (як знайти лікаря, з яким укласти декларацію, ми розповідали тут https://bit.ly/3yM5rro). Особливо, якщо ви раніше ніколи не мали реакцій на цвітіння дерев та трав, на амброзію тощо, а раптом з’явились неприємні відчуття і невідомо, на що це реакція.

Також радять такі запобіжні заходи:

– утримуватись від прогулянок під час вітру, адже він посилює симптоми алергії;
– носити і маску, і окуляри, щоб захиститись від пилку;
– завжди мати при собі виписані лікарем антигістамінні препарати;
– після повернення з вулиці обов’язково вмивайтеся та мийте руки з милом (а краще приймати душ за можливості), ніс промивайте ізотонічним сольовим розчином, щоб змити алергени;
– робіть вдома вологе прибирання якнайчастіше, а також не тримайте речей, які накопичують велику кількість пилу.

Система Orphus