Ви тут:
Суспільство Україна 

Винагорода за участь у соцопитуваннях: українців попереджають про новий вид шахрайства

З початку серпня до Департаменту кіберполіції почали звертатись громадяни щодо привласнення їхніх грошей під виглядом винагороди за проходження опитувань.

У різних соцмережах зловмисники поширюють відео, де від імені української телеведучої розповідається про виплати за участь у проходженні соціального опитування в галузі споживчого ринку. В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна пройти опитування та гарантовано отримати грошову винагороду, повідомляють у Департаменті Кіберполіції.

Разом із цим у коментарях зловмисники розміщують фейкові відгуки про успішне зарахування грошей.

Після проходження псевдоопитування громадянам пропонують ввести дані банківської картки для сплати “комісії” та зарахування грошей. Однак у разі виконання таких дій громадяни не лише переказують гроші аферистам, але й передають їм свої банківські дані, які шахраї використовують у власних інтересах.

“Закликаємо громадян критично оцінювати інформацію з приводу надання різноманітних фінансових виплат або подарунків. Також радимо не переходити за сумнівними посиланнями та у жодному разі не вводити/повідомляти особисту (персональну) інформацію, платіжні дані”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus