Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Вимагаємо реставрації”, – ГО “Save Poltava” про демонтаж балкону  на історичній будівлі у центрі Полтави

В історичному будинку, що за адресою вулиця Європейська, 3, комунальники демонтували кований балкон. Цим занепокоєна ГО “Save Poltava”.

У суботу, 7 серпня, Служба оперативного реагування 1580 отримала заявку на демонтаж небезпечного балкону за адресою вул. Європейська, 3. А 9 серпня підрядна організація ТОВ “ДБК КВАНТ” демонтували небезпечну конструкцію. Про це повідомили у Telegram-каналі Новини ЖКГ Полтави.

У ГО “Save Poltava” зазначили, що це – колишній Міський особняк пастора Кірхи. Він був побудований наприкінці ХІХ ст. і має охоронний статус, як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення (Наказ Міністерства культури України від 03.04.2019 № 264, охоронний договір №4866-Пл).

“Сам балкон має історичну, архітектурну та художню цінність, як частина історичного фасаду. Тому ми вимагаємо реставрації балкону, його кованих елементів та встановлення їх на місце, згідно з Законом України “Про охорону культурної спадщини”. В разі порушення закону ми будемо відстоювати цілісність цієї пам’ятки архітектури, яка перебуває в комунальній власності міста, у судовому порядку. ГО “Save Poltava” не залишить поза увагою подальшу долю цієї будівлі і бере під контроль реставраційні роботи з відновлення її зовнішнього вигляду.”, – зазначили на сторінці ГО “Save Poltava” у фейсбуці.

Фото: Telegram

Система Orphus