Ви тут:
Спорт Суспільство 

Вибачте мені всі: відома українка після невдачі на Паралімпіаді оголосила про завершення кар’єри

Україна завоювала дві медалі в паверліфтингу на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо.

Як повідомляє “Суспільне.спорт”, дебютантки таких змагань Мар’яна Шевчук та Наталія Олійник у своїх вагових категоріях здобули “золото” та “срібло”. Була близькою Україна до ще однієї нагороди, але 42-річна Лідія Соловйова (представляє Дніпро) фінішувала четвертою.

Соловйова – перша в історії України Паралімпійська чемпіонка у паверліфтингу.

Читайте також: Полтавський плавець у складі естафетної збірної України став призером Паралімпійських ігор — 2020

Ця спортсменка дебютувала на Паралімпіадах у 2000 році, завоювала “срібло” в Сіднеї. З того часу Лідія виступала на кожних наступних Іграх, постійно здобувала медалі. В її активі – п’ять з дев’яти українських медалей у паверліфтингу на Паралімпіадах. Вона залишалася єдиною українською паралімпійською чемпіонкою в паверліфтингу аж до “золота” Шевчук.

Однак у Токіо-2020 Соловйова перервала медальну серію. Вона змагалася у вазі до 50-ти кг, закінчила виступ четвертою. В останній спробі Лідія не змогла підняти вагу 108 кг, програла “бронзі” один кілограм.

“Усім дуже дякую, усі, хто в мене вірив, особливо особистому тренеру. Останній підхід нас не вдався, і пішла від нас медаль. Вибачте мені всі, кого я не виправдала, підвела. Я хочу усім сказати, що це був мій останній старт. Усім величезне дякую, я йду зі спорту. Звісно, хотілося з хорошою точкою піти, але будемо йти як є. Усім вибачте, що не виправдала довіру. Четверте місце – найгірше, це дерев’яна медаль. Я йду з ганьбою. Усім бувайте”, – сказала Лідія.

Лідія Валентинівна Соловйова — українська паверліфтерка, Заслужений майстер спорту України. Паралімпійська чемпіонка 2004, 2008 та 2016 років, срібна призерка 2000 року, бронзова призерка Паралімпійських ігор 2012 року у Лондоні.

Система Orphus