Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Вступ-2021: які спеціальності цьогоріч були найпопулярніші серед абітурієнтів

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет днями розповів про основні результати цьогорічної вступної кампанії, рейтинги спеціальностей та закладів вищої освіти. 

Вже завершився основний етап вступної кампанії: 9 серпня відбулося зарахування вступників на бакалаврат після 11-го класу на бюджетну форму навчання. На всі рівні фахової передвищої, вищої освіти було подано понад 1,4 млн електронних заяв, повідомили у МОН.

Для здобуття освітнього ступеня бакалавра та магістра на основі повної загальної середньої освіти зареєстровано понад 1 млн е-заяв, які подали майже 164 тисячі вступників. Більше всього заяв – на правові, управлінські, гуманітарні та IT-спеціальності. У рейтингу за кількістю поданих заяв також педагогічна спеціальність – 014 “Середня освіта.

Також найпопулярнішими спеціальностями серед абітурієнтів були “Філологія”, “Право”, “Комп’ютерні науки”, “Менеджмент”, “Інженерія програмного забезпечення”, “Журналістика”, “Психологія”, “Економіка”, “Маркетинг”.

У рейтингу закладів вищої освіти за кількістю поданих заяв вступників (на базі повної загальної середньої освіти) перше місце посідає Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 54 тисячі 387 заяв, 10-те місце – Київський університет імені Бориса Грінченка – 18 тисячі 361 подана заява.

Система Orphus