Ви тут:
Суспільство Україна 

Впродовж тижня в Україні очікується спалах захворюваності на COVID-19: прогноз Київської школи економіки

За рівнем захворюваності серед великих європейських країн (на 3 серпня) Україна перебуває на звичній 13 позначці. Середній рівень захворюваності упродовж минулих двох тижнів становить 20 осіб на 100 тисяч населення. Однак, вже зараз госпіталізації на тиждень зросли на 17% (раніше тижневе зростання фіксувалося на рівні 3-5%), що свідчить про тренд збільшення навантаження на систему охорони здоров’я. 

Про це повідомляють у Київській школі економіки.

“Зараз ми ще не говоримо про початок спалаху в країні, адже госпіталізації перебувають на рівні плато навколо малих чисел і збільшення є наслідком коливань. Однак впродовж тижня ми очікуємо, що госпіталізації вже будуть перевищувати виписки”, – зазначає керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко.

У розрізі областей ситуація на 3 серпня погіршується і наразі у 20 із 25 регіонів відбувається зростання кількості госпіталізацій. У зоні ризику перебувають Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області, які складають половину всього зростання госпіталізацій у країні.

Читайте також: Науковці прогнозують пік смертності від COVID-19 у світі на початок вересня

За словами Юрія Ганиченка, у цих регіонах існує найбільший ризик спалаху. Умовно регіонами “тимчасової безпеки” є м. Київ, Полтавська, Сумська та Чернігівська області, які тиждень до тижня показують коливання в бік спадання на плато. 

“Фактично всі регіони повільно зростають. Це означає, що спалах захворюваності в Україні може розпочатися впродовж найближчих двох тижнів”, – прогнозує Юрій Ганиченко.

10 серпня на щотижневому онлайн-брифінгу Київської школи економіки повідомили про зростання госпіталізацій, кількість яких переважає над кількістю виписок.

“Поточна ситуація залишається все ще контрольованою, але рівень госпіталізацій вже перевищує виписки на 18%. Поступове зростання захворюваності триває четвертий тиждень поспіль. Наразі Сумська, Тернопільська та Херсонська області показують перевищення коефіцієнта виявлення на 4%. Найбільш критична ситуація — в Одеській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях. Сумарне зростання госпіталізацій в цих регіонах становить 100% усього зростання в Україні», – повідомив Юрій Ганиченко.

Водночас Україна продовжує нарощувати вакцинацію: її поточні темпи перевершують середньосвітові та європейські показники на 1,4% вакцинованого населення за тиждень. Але цього недостатньо, вже зараз необхідно її прискорити у 2 рази, щоб вийти на показник у 70% вакцинованого дорослого населення до кінця 2021 року.

Система Orphus