Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Вперше за 311 років до України привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика

В Україну до 30-ої річниці Дня Незалежності зі Швеції привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика.

Про це повідомила народна депутатка, представниця Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгиря. Цю інформацію РБК-Україна підтвердили в Офісі президента.

“Вперше за 311 років в Україну доставлений оригінал Конституції Пилипа Орлика! Очікуємо на експонування до Дня Незалежності”, – написала Ольга Совгиря.

За її словами, три копії, передані Швецією, вже експонуються в Україні: у Парламенті та Офісі Президента. Третя копія буде передана в Конституційний Суд після його реформування.

Нагадаємо, за дорученням Володимира Зеленського, МЗС звернулося до Швеції з проханням надати у позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності.

Довідка. Конституція Пилипа Орлика — це документ, укладений у 1710 році між гетьманом Пилипом Орликом та козаками, який вважають першою Конституцією України. Він визначав взаємовідносини між гетьманом і козацькою старшиною, основи державного устрою України та права й обов’язки її станів у разі відвоювання її територій у Московського царства та Речі Посполитої. Також проголошував причини переходу Війська Запорозького під протекторат Шведського королівства.

Фото: radiosvoboda

Система Orphus