Ви тут:
Суспільство 

Війна в Афганістані: Президент виїхав, а таліби захопили владу

Прессекретар політичного офісу Талібану Мохаммад Наїм 15 серпня заявив, що “війна в Афганістані закінчилася”, і закликав міжнародне співтовариство до мирних відносин.

Про це повідомляє УП з посиланням на Reuters.

“Ми досягли того, чого прагнули – свободи нашої країни та незалежності нашого народу. Ми не дозволимо нікому використовувати наші землі для націлювання на когось, і ми не хочемо завдавати шкоди іншим. Ми просимо всі країни та організації сісти з нами для вирішення будь-яких питань”, – сказав Мохаммад Наїм.

Прессекретар Мохаммад Наїм сказав в інтерв’ю телеканалу ” Al Jazeera”, що “Талібан” не хоче жити в ізоляції, і тип правління та форма режиму скоро стануть зрозумілими.

Угрупування поважає права та свободу вираження поглядів жінок і меншин в рамках закону шаріату, додав Наїм.

Крім того він зазначив, що “Талібан” хоче мати мирні відносини і прагне розвивати кілька напрямів спілкування, які він уже відкрив з іноземними країнами.

Наїм запевнив, що “Талібан” готовий забезпечити “безпеку іноземних громадян і членів дипломатичних місій, які перебувають у країні”.

Коментуючи втечу президента Гані, Наїм сказав, що вона була несподіваною, і “навіть близькі люди цього не очікували”.

“Ми готові вести діалог з усіма афганськими діячами і гарантуємо їм необхідний захист”, – зазначив Наїм.

За його словами, “Талібан” бачить плоди своїх зусиль і жертви протягом 20 років, і в обмін на невтручання Афганістан прийме політику невтручання у справи інших.

Нагадаємо, Президент Афганістану Ашраф Гані заявив, що зробив все, щоб запобігти кровопролиттю в Кабулі.

“Талібан ясно дав зрозуміти, що готовий провести кривавий наступ на Кабул і його жителі та вигнати мене. Щоб не допустити кровопролиття, я вирішив поїхати”, – написав Президент Афганістану.

Система Orphus