Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Вакцинованим проти COVID не радять знімати маску

Людина вважається повністю вакцинованою через два тижні після другої дози вакцини. Саме тоді ефективність вакцини сягає максимуму і людина захищена від тяжкого перебігу хвороби та смерті від наслідків COVID-19.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

“Ви досі можете інфікуватися вірусом та інфікувати інших, хоча вірогідність того значно менша, ніж якби ви не були вакциновані. Саме тому важливо продовжувати дотримуватися протиепідемічних норм, поки більшість населення України не буде повністю вакцинованою”, – йдеться у повідомленні.

Яких правил необхідно дотримуватися

– уникати скупчень людей;
– триматися на відстані 1,5 м один від одного;
– вітатися безконтактно;
– регулярно мити руки з милом чи обробляти антисептиком;
– залишатися вдома, коли почуваємося зле;
– носити захисну маску правильно.

Відомо, що вірус SARS-CoV-2 передається переважно під час вдихання респіраторних виділень, що утворюються при кашлі, чханні, розмові, диханні тощо. Носіння маски — надійний спосіб захистити себе та рідних від зараження.

Факт 1: Правильне носіння маски зменшує кількість виділень, що містять вірус. Це особливо актуально для людей, які переносять хворобу безсимптомно або інфікувалися, проте не знають, що хворі.

Факт 2: Носії маски вдихають значно меншу кількість виділень, що містять вірус. Тобто маски захищають нас від інфікування вірусом SARS-CoV-2. Користь від цих ефектів для кожного буде зростати, якщо якомога більше людей носитимуть маски постійно та правильно.

“Якщо ви вакциновані та інфікуєтеся вірусом SARS-CoV-2, перебіг захворювання не буде важким і вірогідність того, що ви не матимете потреби в госпіталізації, сягає майже 100%. Це найперший захист від COVID-19, але вакцинація у жодному разі не має спонукати вас розслаблятися та знімати маску”, – зазначили у ЦГЗ.

Система Orphus