Ви тут:
Медицина Суспільство 

Вакциновані Pfizer в сім разів частіше можуть захворіти на “Дельту”, – дослідження

За даними Ізраїлю, вакциновані Pfizer в сім разів частіше можуть захворіти на “Дельту”, ніж ті, хто перехворів коронавірусною інфекцією.

Про це повідомляє The Guardian.

“Дані з Ізраїлю показують, що люди, які одужали від Covid, можуть зіткнутися з значно меншим ризиком від штаму Дельта, ніж ті, хто повністю вакцинований Pfizer-BioNTech. Дані, опубліковані як препринтна стаття про medRxiv, ще не були розглянуті іншими дослідниками, і тому до них слід ставитися з деякою обережністю. Результати контрастують з попередніми дослідженнями, які припускають, що імунізація пропонує кращий захист, ніж попередня інфекція, хоча ці дослідження не оцінювали штам Дельта”, – йдеться у повідомленні.

Люди, які отримували дві дози Pfizer-BioNTech, мали майже в шість разів більшу ймовірність заразитися Дельтою і в сім разів частіше мали симптоматичне захворювання, ніж ті, хто раніше одужав.

“Цей аналіз продемонстрував, що природний імунітет забезпечує більш тривалий і сильний захист від інфекцій, симптоматичних захворювань та госпіталізації через варіант дельти”, – сказали дослідники.

Захист від попередньої інфекції також з часом значно зменшується, зазначається в аналізі.

“Досвід Ізраїлю свідчить про те, що навіть найкращі щеплені країни зіткнуться зі сплеском Дельти. Тепер наслідки зниження імунітету можуть почати проявлятися у ізраїльтян, щеплених на початку зими; препринт, опублікований минулого місяця лікарем Талом Паталоном та його колегами з KSM, дослідницького відділу MHS, виявив, що захист від інфекції Covid-19 протягом червня та липня знизився пропорційно тривалості часу від вакцинації. Люди, вакциновані в січні, мали в 2,26 рази більший ризик прориву інфекції, ніж ті, хто був щеплений у квітні”, – зазначають дослідники.

 

Система Orphus