Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні виявили 520 випадків штаму “Дельта”: у МОЗ говорять про готовність до нової хвилі

Кількість випадків інфікування штамом коронавірусу «Дельта» в Україні поступово зростає: якщо ще 5 серпня було підтверджено 147 випадків, то вже 20 серпня — 520.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Нагадаємо, наразі штам «Дельта» став домінантним, він зафіксований мінімум у 163 країнах і територіях. За повідомленням Центру контролю та профілактики захворювань США, це стало причиною зниження ефективності РНК-вакцин (Pfizer та Moderna) з 91% до 66%.

“Зараз система охорони здоров’я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19, спричиненої «Дельта» штамом коронавірусу, — говорить Ігор Кузін. — Але пам’ятайте, що звичайні профілактичні заходи (носіння масок, миття рук, використання антисептиків, дотримання фізичної дистанції) зможуть захистити вас та ваших рідних від інфікування COVID-19, а вакцинація — убезпечить від важкого перебігу хвороби, госпіталізації чи смерті від COVID-19”.

В Україні визначені й підготовлені 256 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність налічує майже 39 тис. ліжко-місць, із них 96 % забезпечені киснем. Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.

“22–23 серпня Україна отримала від Польщі гуманітарну допомогу. Це кисневі концентратори, кардіомонітори, пульсоксиметри, медичні рукавички, маски хірургічні тощо. Цей запас посилить уже наявний резерв обладнання та засобів індивідуального захисту, сформованих в опорних лікарнях. По всій країні сформований запас тестів на понад 2 млн досліджень та 2,3 млн експрес-тестів на визначення антигену. У вересні очікується постачання реагентів для проведення 4 мільйонів ПЛР досліджень та 2,8 млн швидких тестів на визначення антигену. Була також оновлена система відстеження контактних осіб, завдяки чому вона стала набагато оперативнішою”, – розповів Кузін.

За його словами, діагностувати «Дельта» штам методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні.

У четвертому кварталі поточного року запуститься секвенування лабораторних зразків у власній референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Система Orphus