Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні відкрили Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, побудоване за американськими технологіями

В Україні відкрили Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, побудоване за американськими технологіями

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, побудоване за технологіями американської компанії Holtec International, разом з нещодавно реконструйованою залізничною колією Вільча-Янів, створює цілісний енергетично-інфраструктурний комплекс, який акумулюватиме відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС впродовж 50 років і забезпечуватиме його зберігання протягом 100 років. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства енергетики України.

“Введення в експлуатацію ЦСВЯП забезпечить незалежність України від Російської федерації у сфері зберігання відпрацьованого ядерного палива”, – заявив міністр енергетики Герман Галущенко на відкритті Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Завдяки запуску ЦСВЯП Україна заощаджуватиме 200 млн доларів щороку.

«Дуже символічно, що відкриття сховища співпало з річницею незалежності України. З відкриттям ЦСВЯП ми стаємо незалежні від Росії. Ми довго до цього йшли, це був непростий шлях. Я особисто був дотичний до реалізації цього проєкту. Ми ставили за мету його добудувати і робили все можливе, щоб досягти її. Тому що забезпечити енергетичну незалежність держави – це наше найголовніше завдання», – наголосив Герман Галущенко.

Технологія поводження з відпрацьованим ядерним паливом, що впроваджується у проекті ЦСВЯП, відповідає сучасним вимогам вітчизняних норм та правил з безпеки та міжнародним рекомендаціям.

Сховище прийматиме відпрацьоване паливо з Рівненської, Хмельницької та Південно-Української АЕС.

Система Orphus