Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні оголосили місяць вчасного виявлення вірусних гепатитів

Міністерство охорони здоров’я України оголосило місяць вчасного виявлення вірусних гепатитів. Протягом серпня будь-хто охочий може протестуватись на вірусні гепатити у восьми приватних лабораторіях.

Це такі лабораторії як “Сінево”, “Дніпролаб”, “Ніколаб”, “CSD”, “Інвітро”, “Фармбіотест”, “Меділабс” та “Діла”.

Крім того, тестуватися й дізнатися гепатит-статус можна в сімейного лікаря або в лікарні, яка уклала договір на амбулаторний пакет медичної допомоги із Національною службою здоров’я України.

“В Україні понад 1,3 млн осіб хворіють на вірусний гепатит С, а також майже 600 тисяч — на вірусний гепатит В. Більшість про свій діагноз не знає і, відповідно, не отримує лікування. Гепатити не є вироком, якщо лікування розпочато своєчасно Завдяки новітнім препаратам прямої противірусної дії показник одужання від вірусного гепатиту С сягає 95 %”, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Читайте також: Гепатит – не вирок, він лікується: на Полтавщині протягом місяця інформуватимуть населення щодо профілактики гепатитів

Гепатити – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Найбільш поширені вірусні гепатити А, В, С.

Гепатит А (хвороба Боткіна) вважається хворобою брудних рук. Інфікуватися вірусом гепатиту А можна при вживанні забруднених продуктів.

Гепатит В “підходпити” можна в тату- чи манікюрному салоні, під час пірсингу, голковколювання або лікування у стоматолога, в ході операцій та інших медичних процедур, пов’язаних з ін’єкціями. Передається від матері до дитини та статевим шляхом. У хронічній стадії призводить до розвитку цирозу та раку печінки.

Нагадаємо, у Полтаві на Театральній площі усіх охочих тестували на вірусні гепатити.

Гепатит С називають “ніжним убивцею” за його тривалу безсимптомність та агресивність. За 10-30 років він призводить до серйозних порушень печінки, включаючи цироз, печінкову недостатність, рак. Передається при безпосередньому контакті з інфікованою кров’ю, через шприци та голки, прилади татуювання, пірсингу.

Система Orphus