Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні на п’яти полігонах тривають міжвідомчі масштабні маневри

Одразу на п’яти загальновійськових полігонах України відбуваються командно-штабні тренування з Командуванням об’єднаних сил Збройних Сил України, в якому також залучені й інші органи військового управління. Наймасштабніші маневри відбулися на полігоні поблизу Миколаєва.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

За словами командувача Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, до тренувань також залучені органи управління від Національної гвардії, Служби безпеки, Національної поліції, Державної прикордонної служби, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту.

Практичні дії відпрацьовуються в умовах активного застосування противником високоточних засобів ураження та засобів радіоелектронної боротьби.

“Навчання мають на меті підвищення оперативних спроможностей органів військового управління у плануванні й управлінні діями в різних видах бойових дій, — наголосив командувач. — Це оборонні дії, боротьба з повітряними десантами, диверсійно-розвідувальними групами, ведення територіальної оборони, а також підтримка авіаційними групами сухопутних і морських угруповань”.

Під час навчань особлива увага приділяється відбиттю ударів умовного противника з повітря, зокрема, висадці десантів умовного противника на оперативні аеродроми, боротьбі з диверсійно-розвідувальними групами тощо.

“Під час активної фази до маневрів залучено винищувальну, штурмову, бомбардувальну, транспортну та безпілотну авіацію Повітряних Сил ЗС України. Їхнім завданням є знищення засобів повітряного нападу противника, завдавання ударів по наземних об’єктах та авіаційна підтримка дій військ у ході виконання завдань. Крім того, по угрупованню умовного противника застосовано реактивні системи залпового вогню “Ураган” та “Град”, а також ствольну артилерію”, — зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

“Водночас морські піхотинці та групи спеціального призначення за підтримки авіації та надводних сил відпрацювали питання посилення охорони й оборони острова Зміїний. Протитанкові підрозділи здійснили практичні стрільби прямою наводкою та ракетними комплексами по броньованих об’єктах противника”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ілюстративне

Система Orphus