Ви тут:
Суспільство Україна 

В Грузії завершились навчання “Agile Spirit – 2021” за участі українських військових

На полігоні Орфоло (Грузія) відбулась церемонія закриття міжнародних навчань “Agile Spirit — 2021”. У навчаннях від України брали участь військовослужбовці десантно-штурмової роти окремого батальйону морської піхоти, а також офіцери управління окремої бригади морської піхоти та командування морської піхоти з різних напрямів.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

“Agile Spirit — 2021” проходили на п’яти локаціях — 2-а піхотна бригада в Сенакі, полігон Сорта/Екі, стрілецький полігон Орфоло, стрілецький полігон Вазіані та військовий аеродром Вазіані.

У церемонії закриття навчання участь взяли Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, прем’єр-міністр країни та керівництво Міністерства оборони і Збройних Сил Грузії. Найкращі військовослужбовці, серед яких й українські морські піхотинці, отримали нагороди.

Головна мета “Agile Spirit — 2021” полягала у вдосконаленні взаємодії між силами держав-членів та партнерів НАТО, зміцненні оперативних можливостей під час планування та виконання операцій у режимі реального часу в багатонаціональному середовищі, покращення співпраці у сфері міжнародної безпеки.

У навчаннях брали участь понад 2500 військових з 15 держав-членів та партнерів НАТО, серед яких: Грузія, США, Великобританія, Україна, Польща, Румунія, Турецька Республіка, Латвія, Литва, Естонія, ФРН, Азербайджан, Королівство Іспанія, Канада та Італійська Республіка.

“Варто зазначити, що навчання проходило у два етапи. Військовослужбовці багатонаціонального штабу бригади, що знаходився на військовій базі в Сенакі, провели командно-штабне навчання та здійснили планування операції, в той самий час багатонаціональні підрозділи навчань проводили заходи підготовки на полігонах з виконанням бойових стрільб з танків, артилерії, протитанкових ракетних комплексів та стрілецької зброї різних калібрів”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Міноборони

Система Orphus