Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські морпіхи та моряки повернулись з навчань «Agile Spirit – 2021» в Одесу

Українські морські піхотинці, які брали участь у багатонаціональному навчанні «Agile Spirit — 2021», повернулись до Одеси. Перехід морем з порту Поті, Грузія до Одеси здійснила корабельно-тактична група у складі середнього десантного корабля «Юрій Оліфіренко» та патрульного катеру «Слов’янськ».

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Зустріти військовослужбовців, які гідно представляли нашу країну на міжнародних навчаннях, прибув командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

«Вперше з 2014 року до забезпечення міжнародного навчання була залучена корабельна тактична група Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Водночас на іншому напрямку, поблизу берегів Румунії пошуково-рятувальне судно національного флоту разом зі зведеним водолазним підрозділом брали участь у протимінному багатонаціональному навчанні “Дайв-2021”. В районі острова Зміїний, кораблі та судна національних ВМС у взаємодії з підрозділами морської піхоти, морської авіації та силами інших видів, родів Збройних Сил України і відомств України взяли участь у комплексному тактичному навчанні з відпрацюванням практичних дій по обороні та відбиттю нападу умовного противника. РФ має розуміти, що Чорне і Азовське моря — не їх особисті внутрішні води, це зона вільного судноплавства для кораблів і суден всіх країн світу, — наголосив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — Ми і надалі будемо там, де ми потрібні та виконуватимемо завдання із забезпечення безпеки і стабільності у Чорноморському та Азовському басейнах»,- додав він.

«Під час переходу морем корабельна група Військово-Морських Сил ЗС України подолала відстань майже тисячу морських миль. Екіпажем було відпрацьовано низку корабельних бойових навчань, серед яких протиповітряна, протикорабельна, протимінна оборона, боротьба за живучість корабля тощо. Проведено тренування з тактичного маневрування та сигналовиробництва за стандартами НАТО. До корабельних навчань також залучались морські піхотинці, які несли чергування зі спостереження за повітряною та надводною обстановкою», – йдеться у повідомленні.

Фото: Міноборони

Система Orphus