Ви тут:
Суспільство 

Україна придбала потужний британський криголам для досліджень полюсів

Український Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) у четвер підписав акт про купівлю легендарного криголаму James Clark Ross у Великої Британії.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на BAS.

“Після 30 років служби Британській антарктичній службі королівське дослідницьке судно “Джеймс Кларк Росс” продане українському Національному антарктичному науковому центр”.

У розмові з BBC News Україна директор НАНЦ Євген Дикий підтердив, що вартість купівлі криголама для України – близько 5 млн доларів, як це і анонсували раніше.

“Оскільки він купується разом з двома моторними човнами (25 тис. доларів), з повним баком пального (ще більше 272 тис. доларів), та ще 6 тисяч доларів – наша половина оплати юридичних послуг (сткльки ж заплатили британці), то разом ціна покупки біля 5,3 млн доларів”, – розповів Євген Дикий.

На початку осені, як очікується, “Джеймс Кларк Росс” прийде до Одеси.

RRS James Clark Ross — науково-дослідне судно-криголам Британської антарктичної служби. Колишній флагман служби. Названий на честь Джеймса Кларка Росса, британського моряка та полярного дослідника.

Побудоване у 1990 році, на службі з 1991 року. У флоті Британської антарктичної служби замінило судно «Джон Біско» (RRS John Biscoe).
У 1996 році судно доставило першу українську антарктичну експедицію на станцію «Академік Вернадський» («Фарадей»).
7 липня 2021 року Кабінет Міністрів України виділив кошти на придбання судна для українських антарктичних експедицій. Напередодні британський та український уряди домовилися про передачу судна за 5 мільйонів доларів США. В серпні 2021 року Національний антарктичний науковий центр та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії продали судно Українському Національному антарктичному науковому центру (НАНЦ).

Система Orphus