Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У жовтні – листопаді очікуємо спалах COVID-19, – Ігор Кузін

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що спалах коронавірусної інфекції в Україні очікується восени, але може бути і раніше.

Про це Кузін повідомив в інтерв’ю Укрінформу.

“Найближчими днями ми не очікуємо, що ситуація буде різко погіршуватися. Ми йдемо за сценарієм 2020 року. І якщо подивитися статистику за аналогічний місяць минулого року, то зараз ми перебуваємо перед піком. Але хочу нагадати, що минулого року пік у нас спостерігався через півтора-два місяці після тих цифр, які ми реєструємо зараз. Підйом захворюваності ми очікуємо десь восени цього року, приблизно в жовтні-листопаді”, – наголосив Кузін.

За його словами, спалах може статися раніше, але зараз є всі можливості для того, щоб його не допустити.

Читайте також: Полтавщина серед лідерів за динамікою зростання госпіталізацій COVID-хворих

Головний санлікар зазначив, що по-перше, вакцинація захищає від важкого перебігу – це ключовий момент.

“Чим більше людей ми зараз охопимо щепленнями, тим менше матимемо наслідків для системи охорони здоров’я, для здоров’я людей, і тим менше будемо мати летальних випадків восени, коли такий спалах дійсно буде”, – сказав Кузін.

За його словами, по-друге, саме від відповідальної поведінки українців залежить те, наскільки швидко Україна буде заходити в “жовту”, “помаранчеву” або “червону” зону.

“Базові профілактичні речі, які стосувалися коронавірусної інфекції, так само ефективно діють і проти “Дельта”- штаму. Це уникнення місць масового скупчення, використання антисептиків, обробка рук, етикет чхання та інше”, – додав Кузін.

Система Orphus