Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відбудеться 10-й Всеукраїнський екологічний фестиваль документальних фільмів

Упродовж двох днів – 4-5 вересня – у Полтаві відбудеться 10-й Всеукраїнський екологічний фестиваль документального фільму “Полтава-Док”. Цьогоріч його проводитимуть востаннє.

Стартує фестиваль 4 вересня о 10 годині в приміщенні кінотеатру “Wizoria. Колос”. Перегляд конкурсних фільмів пройде у перший день, другого дня відбудеться показ робіт переможців минулих років і однієї роботи поза конкурсом.

У номінаціях «Людина та природа» і «Мистецтво жити» буде представлена 51 робота від 35 авторів. Також відзначать стрічки “За кращу режисерську роботу”, “За операторську майстерність”, “За найкращий задум та втілення” тощо. Хронометраж фільмів: 15-20 хвилин, хоча є роботи тривалістю 6-8 хвилин. На фестивалі представлені фільми учасників з Житомира, Полтави, Тячева, Дніпра, Кременчука, Херсона, Миколаєва.

“Робіт багато, тому що це у нас останній кінофестиваль. Люди про це знають і всі бажають брати участь, бо це – історія. Уся програма фестивалю вичерпана одним днем, але ми створили пропозицію для глядача: наступного дня відбудеться показ переможців за десять років. Вони теж братимуть участь  у конкурсному показі. У нас підготовлені нагороди у номінаціях  «Людина та природа» і «Мистецтво жити» за 10 років існування фестивалю. Наприкінці другого дня буде урочисте закриття фестивалю, запрошені люди, які були причетні до його створення”, – розповів директор екологічного фестивалю документального кіно “Полтава-Док” Олександр Калашник.

Цьогоріч до складу журі фестивалю ввійшли кінознавець, телеведучий, член Національної спілки кінематографістів України Євген Женін, режисер-кінодокументаліст, сценарист, лауреат премії ім. В.Стуса Михайло Ткачук, заслужений працівник культури України, автор сценаріїв до фільмів кіностудії “Київнаукфільм” Олександр Саква, режисер, журналіст, викладач Інституту журналістики Київського університету ім. Б. Грінченка Андрій Михайлик, директор “Кіновідеопрокат” м. Полтави Микола Січкар, еколог, кандидат біологічних наук, голова обласної організації Українського товариства охорони природи м. Полтави Наталія Смоляр та інші.

Конкурсні фільми на фестивалі стосуються, зокрема, проблем екології. У них – роздуми авторів про взаємодію людини й природи, вплив природи на творчість та людське життя. У деяких стрічках порушуються правові та історичні питання, також представлені дитячі фільми.

Упродовж 12-и років фестиваль “Полтава-Док” популяризував нові фільми про людей і природу. Два роки фестивалю не було через пандемію та проблеми фінансування. Ювілейний, 10-й Всеукраїнський екологічний фестиваль документального фільму “Полтава-Док” стане останнім.

“Фестиваль завершується, тому що все кіно в Україні, я маю на увазі непрофесійні фільми, йде на спад. Документальне кіно зникає з екранів. Немає цікавості до фільмів, не та у нас культура”, – коментує директор екологічного фестивалю документального кіно “Полтава-Док” Олександр Калашник.

 

 

 

 

 

 

 

 

Система Orphus