Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві навчають писати проєкти для громадських бюджетів

Сьогодні у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого стартував семінар-тренінг “Громадські Бюджети Полтавщини”. У ньому беруть участь 59 респондентів з рідних населених пунктів області. Більшість з них уже мають ідеї цікавих проєктів, які планують подати на обласні конкурси для спів фінансування.

На початку заходу учасників семінару привітала заступник голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва.

“Щороку громади області все активніше беруть участь, подають на конкурс свої ідеї, ініціативи. Щороку ми збільшуємо фінансування цих проєктів, бо активність мешканців громад зростає. Також напрямки, яких торкаються громадські ідеї, стають більш різноманітними. Це і соціальний захист, і медицина, і екологія, і освіта, наука”, – зауважила вона.

Керівник проєкту Ради Європи “Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні” Володимир Кебало відзначив, що безпосередня участь представників громад у використанні бюджетних коштів є однією з ключових ознак демократії.

“Сьогодні Полтавська область є єдиною і унікальною областю, де громадський бюджету присутній на всіх рівнях: всеукраїнський громадський бюджет, обласний бюджет участі, муніципальний громадський бюджет, а також шкільний громадський бюджет. Наш проєкт, у першу чергу, співпрацює з Полтавською обласною радою у межах поширення кращих практик”, – зауважив він.

Привітав гостей і директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ігор Криницький.

Після вступних слів учасників семінару розділили на п’ять команд для безпосередньої роботи у групах з тренерами.

До речі, родзинкою сьогоднішнього семінару-тренінгу стане гра “UChange: PB – громадський бюджет”. Ця гра буде тестуватися наживо вперше.

Нагадаємо, у Полтавській області реалізується три громадські бюджети: Бюджет участі Полтавської області, Екологічні ініціативи та Шкільний громадський бюджет.  Вони передбачають спів фінансування у межах 50%. головна філософія проєків – це розвиток громад, не типовий підхід до покращення життя у громадах. Також на Полтавщині діє Обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області.

“Бюджет участі Полтавської області” – це форма прямої демократії, коли людина вільно обирає, на які потреби доцільно спрямовувати бюджетні кошти. Кожен мешканець Полтавщини може запропонувати свою ідею покращення благоустрою тієї місцевості, де він постійно мешкає. Такі громадські ініціативи можуть бути реалізовані в 6 сферах, серед яких культура і освіта, спорт і туризм, безпека і громадський порядок, комунальне господарство і енергоефективність, соціальний захист, а також охорона навколишнього середовища.

“Екологічні ініціативи” – щорічний конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської обласної ради проводиться в рамках обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки». Його метою є підвищення екологічної культури населення, вирішення локальних екологічних проблем. Подача проєктів на Конкурс тривала з 15 квітня по 14 травня.

“Шкільний громадський бюджет” – це ефективний інструмент залучення молоді Полтавщини до формування місцевих бюджетів. У рамках цього проєкту учні загальноосвітніх навчальних закладів області віком від 14 до 18 років можуть подавати проєкти, рекламувати їх та віддати свої голоси.

Також Полтавська обласна рада однією з перших в Україні започаткувала в 2010 році обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад, метою якого є підвищення спроможності органів місцевого самоврядування Полтавщини, соціальної активності громадян у вирішенні актуальних проблем розвитку територій, а також поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їх реалізації.

 

 

 

Система Orphus