Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Нагородили лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені О.М. Байрак

6 серпня у дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулась урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені О.М. Байрак.

Премія була заснована два роки тому за ініціативи депутата Полтавської облради Володимира Ярошенка.

“Премія єдина на території України у галузі екології. Вона створена на честь видатного науковця, ботаніка, біолога, еколога з Полтавщини Олени Байрак. Премія має дві номінації: “Екологічний проєкт” та “Екологічна освіта та виховання”. У кожній номінації вручають три премії. Цього року було більше 20 заявок. Визначити переможців було дуже важко. Засідання комісії тривало понад три години”, – розповів Володимир Ярошенко.

У номінації “Екологічний проєкт” переможцями стали: Іван Шевель, член Полтавської обласної організації українського товариства охорони природи (Перша премія); Алла Чорногуз, голова Спілки ірисоводів України (Друга премія); Світлана Махно, учитель біології Худоліївського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області  (Третя премія);

У номінації “Екологічна освіта та виховання” перемогли: Ірина Черкаська, директор Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку “Диканський” Полтавської обласної ради (Перша премія); Оксана Календарь, учитель біології Криворудського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів Семенівської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області (Друга премія); Вікторія Малимон, учитель біології і екології опорного закладу “Бутенківська загальноосвітня школа І-III ступенів імені Ю.П. Дольд-Михайлика Білицької селищної ради Полтавського району Полтавської області” (Третя премія).

Привітав переможців премії заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко.

“Від імені депутатського корпусу Полтавської обласної ради хочу передати вітання і щиру подяку і учасникам конкурсу і лауреатам премії. Ви – самовіддані люди, на вас тримається кожна справа. Я розмовляв з керівництвом Полтавської облради, і було прийняте рішення, що ми переглянемо підхід до премії, піднімемо її рівень і престиж, а також – збільшимо суми винагороди”, – наголосив Олексій Чепурко.

“Ця премія унікальна. Вона акцентує увагу не тільки на екологічних проблемах, а і є нагородою для людей, які мають великі здобутки у поліпшенні стану довкілля області. Тому я щиро вітаю і номінантів і лауреатів, бажаю міцного здоров’я та натхнення на ще більші звершення”, – сказала заступниця голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко.

“Отримати премію для мене було доволі несподівано, бо дуже багато людей у Полтавській області заслуговують цього звання. Тому боротьба за перемогу була доволі потужна. Я дуже вдячна і Полтавській обласній раді, і Департаменту екології Полтавської облдержадміністрації за підтримку, бо без цього моя робота не була б такою вагомою і помітною”, – поділилась враженнями переможниця у номінації “Екологічна освіта та виховання”, директор Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку “Диканський” Ірина Черкаська.

 

Система Orphus