Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

У Полтаві до серпня 2022 року планують встановити будинкові лічильники гарячої води: перелік будинків

Відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” оператори зовнішніх інженерних мереж до серпня 2022 року мають забезпечити оснащення будівель вузлами комерційного обліку гарячої води.

У зв’язку з цим ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” зобов’язане забезпечити облаштування житлового фонду комерційними (будинковими) вузлами обліку гарячої води.

На теперішній час кошти на встановлення вузлів комерційного обліку гарячої води виділені органами місцевого самоврядування, тому витрати на їх встановлення споживачами не відшкодовуються, повідомляють у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”.

Відповідно до Закону, співвласники кожного будинку протягом двох місяців мають визначитися і повідомити “Полтаватеплоенерго” про:

або згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих підприємством “Полтаватеплоенерго” умовах;

або намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку в терміни, передбачені Законом, та у встановленому законодавством порядку.

Невдовзі усі домогосподарства в будинках, де планується встановлення вузла комерційного обліку гарячої води, отримають повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”.

Саме ж повідомлення матиме такий вигляд:

З переліком житлових будинків, де планується встановити вузли комерційного обліку гарячої води, можна ознайомитись далі: 

У разі, якщо протягом двох місяців з дати інформування власник (співвласники) не надали згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах, або не повідомили оператора зовнішніх інженерних мереж про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомили про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку, але не зробили цього протягом чотирьох місяців з дати повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.

Рішення щодо варіанту встановлення комерційного засобу обліку гарячої води ухвалюється співвласниками багатоквартирного будинку на зборах у порядку, передбаченому статтею 10 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об’єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Про прийняте рішення необхідно повідомити на адресу, зазначену в повідомленніне пізніше 4 жовтня 2021 року.

У разі вибору співвласниками будинку варіанту встановлення комерційного вузла обліку гарячої води на умовах, запропонованих “Полтаватеплоенерго”, витрати на оснащення будинку таким вузлом співвласниками не відшкодовуватимуться.

Варто зауважити, що Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” не передбачає можливості відмови власника (співвласників) від оснащення їх будинку вузлами комерційного обліку — встановлення загальнобудинкових лічильників є обов’язковим.

Система Orphus