Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві батькам школярів радять не зволікати з проходженням медогляду

Департамент охорони здоров’я Полтавської міської ради радить батькам школярів не зволікати з проходженням медогляду.

“Якщо ваші діти навчатимуться у 2-11 класах, то потрібна медична довідка №086-1/О.  Довідку учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду ви можете зробити протягом літа. Інша ситуація з дітками, які ідуть “перший раз в перший клас”. Оскільки дана довідка визначена як обов’язковий документ при зарахуванні дитини до школи, вона має бути надана школі до 1 вересня”, – йдеться у повідомленні.

Тому батькам першокласників радять вже сьогодні потурбуватися про це, щоб не створювати ажіотаж в останні 3-5 днів до початку навчального року.

Які довідки потрібні для відвідування школи?

Педіатр чи сімейний лікар видасть необхідну для школи довідку (форма №086-1/о). Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Читайте також: Інформація щодо скасування навчання з 1 вересня є недостовірною, – МОН

Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

“Ваш педіатр чи сімейний лікар видасть її після огляду дитини у якій зазначить групу для занять фізичною культурою. . За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення”, – зазначають у Департаменті.

Направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

Читайте також: На Полтавщині учні 1-11 класів забезпечені підручниками на 100%, – Віта Ковальська

Наказом затверджена Схема періодичності обов’язкових профілактичних медичних оглядів:

– 6,11 років – 1 раз в рік (хірург, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показами, аналіз крові);

– 7,8,9,10,12,13 років – 1 раз в рік лікарем-педіатром або сімейним лікарем, інші спеціалісти та додаткові методи досліджень за показами;

– 14,15 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, дит. хірург, ендокринолог, психолог за показами, флюорографія, аналіз крові);

– 16,17 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, флюорографія).

Система Orphus