Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

У Північній Македонії запрацював перший україномовний аудіогід

У Скоп’є (Північна Македонія) запрацював перший україномовний аудіогід. Це вже 29-й аудіогід, запроваджений у рамках проєкту культурної дипломатії, яким опікується перша леді України Олена Зеленська.

Відтепер послухати екскурсії українською можна буде і в найвідвідуванішому музеї країни – Музеї македонської визвольної боротьби, повідомили в Офісі Президента.

“Україномовні аудіогіди покликані робити культурний міжнародний спадок доступним для наших співвітчизників, а українську – помітною для іноземців. Ми запускаємо 29-ий аудіогід в нашій мережі. Кожен з них – важлива частина проекту культурної дипломатії, а для мене – це впевнені кроки в розбудові іміджу України у світі”, – відзначила Олена Зеленська.

У Музеї македонської визвольної боротьби представлено понад 3 тис. старовинних експонатів, пов’язаних з історичною та культурною традицією народу, боротьбою за визволення та створенням незалежної держави. Крім того, у ньому зберігаються твори українських митців: чверть картин з колекції закладу створені Олексієм Кулаковим, Ларисою Бондаренко та Наталією Папірною. Воскові фігури видатних постатей македонської історії, презентовані в музеї, також виготовили українські майстри. Впровадження аудіогіда українською мовою дасть змогу туристам з України, яких щосезону стає дедалі більше в цій дружній балканській країні, краще зрозуміти ідентичність та шлях розвитку македонського народу.

Україномовні аудіогіди вже працюють у Греції, Кенії, Великій Британії, Франції, Австрії та інших країнах світу. 

Система Orphus