Ви тут:
Суспільство Україна 

У МЗС спростували інформацію про “12 українських військовослужбовців”, які перебувають у Афганістані

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів останню інформацію щодо українців, які зараз знаходяться в Афганістані

Про це він написав у Facebook.

Кулеба поговорив телефоном з одним із 12 українців, які зараз перебувають на військовій базі поблизу Кабула

“А тепер правда про істерику, яку розганяють усіма каналами і на яку, на жаль, повелося багато людей про “12 військовослужбовців, яких Україна кинула напризволяще на базі в Афганістані”,- написав Кулеба.

  • їх кинули – брехня. З ними з самого початку кризи був встановлений зв’язок і його постійно підтримує наше посольство в Таджикистані.
  • усіх вивезли, одні українці залишилися – брехня. На базі перебувають сотні людей з громадянством багатьох держав. Українці – молодці. Проявляють себе організовано, дисципліновано і як лідери. Просто так взяти й вийти з бази – неможливо. Потрібен коридор. І це окреме питання.
  • нашим погрожують – брехня. Наразі жодної прямої загрози життю і безпеці наших громадян немає. Це питання на особливому контролі. Іде спокійний переговорний процес про шляхи виїзду, без конфліктів чи якихось залякувань.
  • це наші військовослужбовці в Афганістані – брехня. Вони колишні військовослужбовці, але на базі у Кабулі перебувають як приватні особи за міжнародним контрактом з компанією, що є субконтрактором ООН. Тому прохання до ЗМІ і користувачів соцмереж не вестися на провокації і не розганяти дезу про «військовослужбовців».

Система Orphus