Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці уже оздоровилися понад 1700 дітей

Цього року у Кременчуці працює 4 позаміських заклади оздоровлення та відпочинку: два Кременчуцької міської ради – «Зоряний» та «Супутник», «Ерудит» Полтавської обласної ради та «Сонячний» АТ «Укртатнафта». В них вже відпочили і оздоровилися понад 1700 дітей.

Про це повідомила заступниця міського голови Кременчука Ольга Усанова під час засідання міського штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей.

Як інформує сайт Кременчуцької міськради,у міському бюджеті Кременчука щороку передбачаються кошти на літнє оздоровлення та відпочинок дітей. Бюджетні кошти спрямовуються на організацію оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій, обдарованих дітей, дітей працівників бюджетної сфери, а також на часткове відшкодування вартості путівки для дітей, що виховуються у родинах кременчужан. Путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, придбані за рахунок бюджетних коштів, надаються безоплатно або з частковою оплатою вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків або інших джерел, не заборонених законодавством.

Станом на 2 листопада послугами оздоровлення та відпочинку дітей, на які спрямовуються кошти бюджету міста, вже охоплено 880 дітей Кременчуцької міської територіальної громади, з них відпочинком – 127 дітей ( вихованці Клубу юних моряків «Гардемарин» та діти з особливими потребами), 441 дитина – за рахунок путівок, придбаних за бюджетні кошти, 312 дітей – за рахунок відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку.

Департамент у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради у 2021 році за бюджетні кошти придбав290 путівок для дітей пільгових категорій. З бюджету Кременчуцької міської територіальної громади на ці цілі було спрямовано понад 2 млн грн.

Вперше цього року було організовано інклюзивний відпочинок для дітей з особливими потребами за рахунок коштів бюджету міста. 193 тисячі гривень з міського бюджету було виділено на путівки для 23 дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування. Вони мали можливість відпочивати у позаміському таборі «Супутник» відпочинку разом з супроводжуючою особою.

312 дітей скористалися відшкодуванням частини вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку. На фінансування програми відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які зареєстровані на території Кременчуцької міської територіальної громади, виділено з міського бюджету виділено 1,8 млн. грн. та близько 2,5 млн. – з обласного бюджету. Сума відшкодування на одну дитину віком від 7 до 18 років становить 2 510 гривень. Частковим відшкодуванням планується забезпечити 1195 дітей.

Керівники позаміських таборів відпочинку проінформували членів штабу про організацію роботи своїх закладів в умовах карантину, пов’язаного з розповсюдженням COVID-19. У зв’язку із необхідністю дотримання карантинних обмежень у всіх позаміських закладах відпочинку батьківські дні проходили в онлайнрежимі. Для того, щоб батьки слідкували за тим, як відпочиває їх дитина, були створені групи у вайбері, щоденно викладалися фото і відео звіти у соціальних мережах тощо. Для дітей було організовано цікавий і змістовний відпочинок.

Цього року у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Кременчука планують оздоровити понад 2 тис. дітей: у «Сонячному» – 850, «Ерудиті» – 233, «Зоряному» та «Супутнику» – більше 1000.

Система Orphus