Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці хочуть встановити пункти спостереження за рівнями забруднюючих речовин у повітрі

Підприємства Північного промвузла Кременчука мають встановити пункти спостереження за рівнями забруднюючих речовин і забезпечити доступ до первинної інформації.

Як повідомляє сайт Кременчуцької міськради, на засіданні робочої групи з координації діяльності в сфері охорони довкілля, що відбулося під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка, підприємствам Північного промвузла з метою подальшого вирішення питання забруднення атмосферного повітря було доручено за власні кошти встановити пункти спостереження за рівнями забруднюючих речовин і забезпечити доступ до первинної інформації (даних спостережень) органам управління якістю атмосферного повітря відповідно до Постанови КМУ № 827 від 14.08.2019 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря» та на виконання Програми охорони довкілля Кременчуцької міської територіальної громади на період 2021–2025 роки, а також постійно вживати заходи щодо регулювання викидів забруднюючих речовин у разі отримання консультації про очікувані короткочасні метеорологічні умови високого забруднення атмосферного повітря або попередження І ступеню про метеорологічні умови високого забруднення атмосферного повітря.

На початку обговорення питання впливу діяльності промислових підприємств міста Кременчука на стан забруднення атмосферного повітря, перший заступник міського голови Володимир Пелипенко наголосив, що наприкінці 2016 року в місті Кременчуці був розроблений механізм розв’язання даної проблеми, який було реалізовано в рамках виконання Програми заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин. Ключовим заходом розробленого механізму є забезпечення оснащення приладами контролю або засобами вимірювальної техніки необхідних постів (пунктів) постійного контролю і спостереження за забрудненням атмосферного повітря в місті Кременчуці (постів моніторингу) та стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу підприємств з подальшим функціонуванням місцевої екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи. Виконавцями заходу були визначені промислові підприємства міста (ПАТ «Укртатнафта», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ», ПрАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю»).

Володимир Пелипенко підкреслив, що з боку виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області зобов’язання щодо реалізації даного заходу було виконано, а саме: встановлено пост постійного контролю та спостереження за забрудненням повітря трендового типу (тобто на якому ведеться моніторинг тенденції зміни якісних показників) на перетині санітарно-захисних зон підприємств Північного промвузла по вул. Свіштовській. Місце розміщення даного посту було визначено з урахуванням рекомендацій науковців, які з 2016 року вивчали проблему забруднення повітря у нашому місті. Він знаходиться на перетині санітарно-захисних зон підприємств Північного промислового вузла міста в районі Свіштовського кладовища. Цей пост дозволяє постійно спостерігати за замінами концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, фіксувати дані моніторингу, передавати їх он-лайн та зберігати архів даних, досліджувати у повітрі такі забруднюючі речовини як: діоксид сіри, сірководень, монооксид вуглецю та пил.

Найближчим часом планується встановити ще два подібних сучасних пости в рамках проєкту «Організація автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря у місті Кременчуці», який отримав перемогу в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області у 2020 році.

За інформацією КП «Науковий центр еколого-соціальних досліджень», у період з 1 січня по 20 серпня 2021 року підприємством було проведено 394 вимірювання та здійснено 72 виїзди, з яких: 63 планових виїзди (проведено 343 вимірювання) та 13 позапланових вимірювань під час планового моніторингу за зверненнями громадян; 9 непланових оперативних виїздів (36 вимірювань), а також 2 позапланових вимірювання під час планового моніторингу у плані реагування в період несприятливих метеорологічних умов.

фото ілюстративне

Система Orphus