Ви тут:

У Котельві особі з інвалідністю допомогли стягнути кошти за борговими розписками на суму 42 тис. грн

Мешканець Котелевщини Сергій, який є особою з інвалідністю 3 групи, звернувся до Котелевського бюро правової допомоги та повідомив, що протягом тривалого часу позичав знайомій кошти. На підтвердження отримання коштів в борг він вимагав писати розписки, в яких зазначалося, що боржниця отримала кошти та зобов’язувалася повернути їх у визначений строк.

Як розповіли у Полтавському місцевому центрі з надання БВПД, на момент звернення клієнта до бюро правової допомоги строки повернення заборгованих сум скінчилися. Однак боржниця свої зобов’язання не виконала. У зв’язку з цим, виникла необхідність стягнути заборгованість у примусовому порядку, а розписки стали основним доказом.

Представляти інтереси клієнта у суді доручили фахівцю Котелевського бюро правової допомоги Миколі Убийсобаці.

Зібравши необхідні докази та узгодивши правову позицію з клієнтом, працівник бюро підготував та подав до суду позовну заяву про стягнення грошових коштів за договором позики.

Котелевський районний суд Полтавської області, оцінивши наявні докази по справі, 12 серпня 2021 року виніс рішення, яким позовну заяву клієнта задовольнив, стягнувши з боржниці грошові кошти за борговими розписками на загальну суму 42 000 гривень.

Коментує юрист Котелевського бюро правової допомоги Микола Убийсобака: “Пам’ятайте: надаючи гроші в борг, обіцянку повернути кошти у певний термін необхідно оформити розпискою, адже якщо не зафіксовано момент передачі грошей у борг — неможливим стане довести у суді факт такої передачі”.

Він зазначає, що розписка не є договором позики – це лише підтвердження факту існування такого договору, який був укладений між сторонами. Також розписка безпосередньо засвідчує отримання боржником від кредитора грошових коштів у певному розмірі або речей (правова позиція Великої Палати Верховного Суду від 16 січня 2019 року у справі № 464/3790/16-ц). При зверненні до суду з позовом майнового характеру який подається фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (стаття 4 Закону України “Про судовий збір”).

Система Orphus