Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кобеляцькій громаді встановили пам’ятний знак на місці, де проходив Чумацький шлях

26 серпня у селі Світлогірське Кобеляцької міської громади на Полтавщині встановили та урочисто відкрили пам’ятний знак на місці, де проходив Чумацький шлях.

На пам’ятному знаку є напис “XV – XIX ст. тут проходив Чумацький шлях, який є символом нерозривності культурного та історичного зв’язків материкової України і півострова Крим, українського і кримськотатарського народів”, повідомили на сайті Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

За задумом проекту “Шлях/Yol”, – це відновлення духу Чумацького шляху та встановлення пам’ятних знаків на місцях, де ставали чумаки. Проект має на меті підвищити рівень знань українців і кримських татар один про одного і розвінчати міфи про взаємини між народами, які формувалися протягом останніх двохсот років.

 Пам’ятні знаки з даною концепцією  встановлять ще в 5 містах України до 31 серпня.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту і Кримського дому.

Організаторами встановлення виступили ГО  “Ель Чєбєр” Рустем Скибін – автор загальної концепції проекту, керівник та куратор, Світлана Ляховець – сокураторка проекту, Ерфан Кудусов – сокуратор проекту та Фаріде Куртмамедова – координартка ініціативи. До відкриття долучився Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Голова підкомітету з питань тимчасово окупованих територій України Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин – Костянтин Касай та місцеві активісти.

Система Orphus