Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Більську знайшли рештки жіночого поховання VI століття до н. е.

На території Більського городища у некрополі Скоробір завершився польовий сезон планових досліджень курганів. Під майже розораним курганним насипом виявили жіноче поховання першої чверті VI ст. до н. е., також знайшли набір ритуального посуду та прикраси для одягу.

Археологічні розвідки в урочищі проводила спільна експедиція Історико-культурного заповідника “Більськ” та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Розкопки відвідали перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко та директор Департаменту культури й туризму Полтавської ОДА Ірина Удовіченко. Вони ознайомилися з цікавими знахідками та обговорили перспективи подальших досліджень унікального некрополя, йдеться на фейсбук-сторінці Історико-культурний заповідник “Більськ”.

Серед набору ритуального посуду виявили чорнолисковану корчагу, черпак та миски, а також скляні та золоті намистини й золоті бляшки – прикраси одягу. Отримані матеріали складають велику цінність для науковців та музейників. Після опрацювання знахідки будуть передані до фондів Історико-культурного заповідника “Більськ”.

“Надалі протягом одного сезону слід досліджувати не менше 5-7 курганів.  Археологи готові до виконання цих завдань. Сподіваємося, що матимемо підтримку й розуміння щодо цього”, – повідомив директор Історико-культурного заповідника Більськ Ігор Корост.

У заповіднику наголошують, що у зв’язку із систематичним руйнуванням скіфського некрополя необхідне масштабне проведення археологічних досліджень та неруйнівних методів вивчення археологічних пам’яток (LIDAR-зйомка, геофізична зйомка).

Довідково. Більське городище VIII – III ст. до н. е. є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України. Археологічні дослідження підтверджують, що на цій території існував тогочасний політичний, економічний і культурний центр давнього переддержавного утворення племен Дніпровського лісостепу. З кожним роком курганні насипи нівелюються і їхня візуалізація на місцевості стає все складнішою, тому виникає потреба у терміновому дослідженні решти курганів з метою збереження та вивчення цінних культурних нашарувань.


 

 

Система Orphus