Ви тут:
R Суспільство 

Типи домкратів: який вибрати для кросовера?

Якість більшості українських доріг далеко не найкраща, тому запаска та домкрат в багажнику автомобіля — завжди розумне рішення. Коли може знадобитися підіймальний механізм і який тип домкрата для важкого автомобіля вибрати, — розповімо прямо зараз.

Гідравлічний телескопічний домкрат
Якщо ви любите подорожувати, і в багажнику залишається мінімум вільного місця, цей тип домкрата прекрасно підійде. Двохштокові моделі оснащені парою робочих циліндрів, що на практиці дозволяє підняти кросовер навіть з великим кліренсом. Опускається одним рухом, а використовувати можна під час ремонту, заміни коліс і навіть на бездоріжжі. Орієнтуючись на рейтинг домкратів, саме гідравлічні пляшкові механізми мають найбільший попит серед автомобілістів України.

Гвинтовий механічний домкрат
Гвинтові пристрої мають форму ромба, тому часто такі моделі називають ромбічними. Серед переваг: компактність і простота використання. Для роботи механізму не потрібно зовнішніх джерел живлення, проте деякі автовласники додатково використовують шуруповерт.

Застосовувати на бездоріжжі не рекомендуємо: відкритий гвинт швидко заб’ється брудом. Тому якщо машина «міцно» засіла в колії або на путівці, зробіть вибір на користь телескопічного домкрата, попередньо підклавши під нього дошку.

Підкатний гідравлічний домкрат
Незамінний варіант для сезонної зміни коліс: швидкий підйом (особливо у моделей зі спеціальною педаллю), невелика висота підхоплення й зносостійкість. Але підкатні домкрати досить громіздкі та важкі, тому їхнє місце не в багажнику авто, а в гаражі.

Завдяки надійному антикорозійному покриттю та захисту деталей від бруду, механізм непогано показав себе на бездоріжжі. Проте, для використання поза асфальтом знадобиться рівна міцна поверхня.

Надувний домкрат
Накачувати підіймальний механізм можна компресором. У такому випадку експлуатувати домкрат можна тільки в гаражі або підключати його до вихлопної труби. Враховуйте, що на мінімальних обертах двигуна надути його складно, доведеться постійно підгазовувати. Однак в умовах бездоріжжя повітряний домкрат незамінний: тиск на ґрунт мінімальний, а в спущеному стані жорсткий край подушки пролізе навіть до найвужчої щілини.

Щасливої дороги без пригод!

Система Orphus