Ви тут:
Сільське господарство Суспільство Україна 

Цьогоріч врожай гречки прогнозують на рівні 100 тисяч тонн

Такі цифри були озвучені під час форуму “Українські крупи: гречка та просо”, який відбувся у Виставково-інноваційному центрі НААН, що на Київщині. Представники Мінагрополітики зазначили, що врожай гречки цьогоріч по всіх категоріях господарств прогнозується на рівні 100 тисяч тонн.

За попередніми даними експорт гречки може скласти 7 тис. тонн, імпорт – 25 тис. тонн, а залишки на кінець маркетингового року – 15 тис. тонн, повідомили у Мінагрополітики.

Також йшлося про потенціал виробництва зерна в межах 80 млн тонн, олійних культур – 22 млн тонн.

Представники Міністерства розповіли про деталі проекту державної підтримки виробництва круп’яних культур. Йдеться про проект “Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь”.

Після опрацювання матеріалів обласними комісіями та Мінагрополітики і одержання бюджетних коштів структурні підрозділи облдержадміністрацій спрямовують їх на поточні рахунки отримувачів. У 2021 році на цей напрямок виділено 50 млн грн.

Нагадаємо, субсидії надаватимуться на безповоротній основі у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь, на яких вирощувалися гречка, жито, просо та овес (за виключенням післяукісних культур) у розмірі до 5000 гривень на один гектар, але не більше ніж на 300 гектарів оброблюваних угідь одним отримувачем.

Фото: unsplash

Система Orphus