Ви тут:
Суспільство Україна 

Цього року 64 дитини хворіли на норовірусну інфекцію

З початку 2021 року в Україні зареєстровано п’ять спалахів норовірусної інфекції. Всього постраждало 69 людей, з них 64 дитина.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

У м. Кривий Ріг Дніпропетровської області у ДНЗ комбінованого типу захворіло 5 дітей. Діагноз – гостра кишкова інфекція норовірусної етіології. Всі хворі перенесли хворобу у легкій формі. Відбулися заходи із дезінфекції місць загального користування закладу. Вогнище хвороби було локалізовано.

У с. Джурин Чортківського району Тернопільської області у 12 вихованців та 2 працівників закладу дошкільної освіти було лабораторно підтверджено діагноз «гостра кишкова інфекція норовірусної етіології». Джерело інфекції встановити не вдалось. Було здійснено низку лабораторних досліджень та перевірку закладу щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм, вогнище локалізовано.

Протягом березня у м. Тернопіль у двох ДНЗ було зафіксовано спалахи норовірусної хвороби. Серед постраждалих, сукупно, зареєстровано 2 дорослих і 34 дитини. У межах локалізації спалаху було проведено епідрозслідування, заключну дезінфекцію, організовано необхідний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів. На початку серпня в одному з ДНЗ міста зафіксовано спалах гострої кишкової інфекції норовірусної етіології. Лабораторно підтверджено 14 випадків. Проведено епідеміологічне розслідування.

Норовірусна інфекція – гостре інфекційне захворювання, з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, яке спричинює вірус Норуолк, характеризується розвитком гострого гастроентериту та дегідратації. Норовіруси спричиняють 6–17 % випадків гострих кишкових інфекцій. 

Система Orphus