Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цього дня у різні роки на Сході України загинули 35 українських військових: троє з Полтавщини 

Сьогодні, 16 серпня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

У заході взяли участь близькі та рідні загиблих героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, представники МВС та ДСНС, військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав тридцять п’ять разів …

У цей день у 2014 році загинули:

Молодший сержант БУЛАВЕНКО Віктор Олександрович

Старший солдат ГОРОВЕНКО Ігор Сергійович

Солдат ДІБРІВНИЙ Дмитро Олександрович

Молодший сержант ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Ігор Володимирович

Солдат ДРУЗЬ Олександр Олександрович

Сержант КАЧУР Іван Іванович

Старший солдат КИРИЛЮК Василь Сергійович

Солдат КОЛОТВІН Олександр Вікторович

Матрос КОРНАФЕЛЬ Євгеній Вадимович

Солдат КОСТЕНКО Костянтин Олегович

Солдат КУЛЄБА Тарас Степанович

Сержант ЛІ Артур Климентович

Солдат МИРЧУК Денис Віталійович

Старший лейтенант МІЛЬКО Антон Ігорович

Сержант МУЗИКА Роман Петрович

Старший солдат МУРАВЙОВ Владислав Миколайович

Солдат ПАДЮКОВ Альберт Володимирович

Старший лейтенант ПАСЕВИЧ Іван Григорович

Старший прапорщик ПЕПРИК Назар Володимирович

Солдат ПРУДІЙ Микола Васильович

Прудій Микола Васильович народився 22 травня 1995 року в селі Великі Будища Гадяцького району Полтавської області в багатодітній родині. Про це повідомляє пресслужба Полтавського обласного ТЦК та СП.
Закінчив Гадяцький аграрний ліцей. З листопада 2013 року перебував на військовій службі. Механік-водій 28 окремої механізованої бригади. 4 липня 2014 року відряджений разом з військовою частиною в зону АТО.
Загинув 16 серпня 2014 року під час виконання бойового завдання в селі Благодатне Амвросіївського району Донецької області від обстрілу з реактивної системи залпового вогню «Град».
Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Прудій Микола Васильович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Сержант ТОПАЛ Олександр Степанович

Молодший сержант ТЮРІКОВ Олег Олександрович

Солдат ФІЛЬ Олександр Олегович

Солдат ЦИБУЛЬСЬКИЙ Олександр Валерійович

Солдат ЧАСОВИЙ Денис Вікторович

Часовий Денис Вікторович народився 6 березня 1992 року у селі Радивонівка Великобагачанського району Полтавської області. Про це повідомляє пресслужба Полтавського обласного ТЦК та СП.
Закінчив державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище ім. А.О.Чепіги» за спеціальністю «робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків».
У 80 окремій високомобільній десантній бригаді проходив військову службу за контрактом. Учасник антитерористичної операції на Сході України.
Загинув 16 серпня 2014 року в бою, поблизу села Красне Краснодонського району Луганської області під час виконання бойового завдання внаслідок обстрілу проросійськими найманцями з РСЗВ «Град».
Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», Часовий Денис Вікторович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Рядовий міліції БЕГМА Костянтин Олександрович

Працівник БРИЧУК Олександр Васильович

Старшина служби цивільного захисту МИРОНЕНКО Сергій Миколайович

Молодший сержант міліції ПОПОВИЧ Володимир Васильович

У 2015 році віддали життя, захищаючи Україну:

Солдат ДРАЧУК Петро Ростиславович

Солдат ІГНАТОВ Олександр Миколайович

Старший солдат НОСКОВА Катерина Володимирівна

Солдат ПРОНІН Віктор Вікторович

Цього дня у 2016 році загинув

Майор ЛЕСНЯК Денис Ігорович

Лесняк Денис Ігорович народився 18 грудня 1979 року у Полтаві. Про це повідомляє пресслужба Полтавського обласного ТЦК та СП.
Закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «Радіоелектронні системи і комплекси». Офіцер Збройних Сил України.
Учасник антитерористичної операції. Виконував обов’язки у складі 128 гірсько-піхотної бригади на посаді командира зенітно-артилерійського дивізіону. Пізніше разом з групою офіцерів 128 бригади практично заново створив 10 окрему гірсько-штурмову бригаду. Обійняв посаду начальника ППО.
Загинув 15 серпня 2016 року у селі Єлізаветівка Мар’їнського району Донецької області під час бою з диверсійно-розвідувальною групою ворога. Похований у Полтаві.
Указом Президента України № 23/2017 від 3 лютого 2017 року, “за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку” Лесняк Денис Ігорович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

У цей день у 2017 році віддав життя, захищаючи Україну,

Солдат РУЧКА Сергій Іванович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Фото: Міноборони

Система Orphus