Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство ТОП-новина 

Тепло – на 56%, гаряча вода – на 45%: “Полтаватеплоенерго” інформує споживачів про намір зміни тарифів

Тепло – на 56%, гаряча вода – на 45%: “Полтаватеплоенерго” має намір змінити тарифи

Щороку, з 1 жовтня по 30 вересня, уповноважені органи встановлюють тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води.

Нині для полтавців на послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води діють тарифи, встановлені з 1 січня 2019 року:

“Полтаватеплоенерго” вже розрахувало планові тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води з 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022 року.

Порівняно з нинішніми тарифами на тепло та гарячу воду для населення, залежно від типу підключення будівлі до системи теплопостачання, розмір тарифів зросте: на послугу з постачання теплової енергії в середньому на 56% та постачання гарячої води в середньому на 45%.

Для бюджетних установ тарифи на послугу з постачання теплової енергії змінюються в середньому на 44%, для інших споживачів в середньому на 41%, для релігійних організацій – на 32%.

“Зараз триває публічний процес обговорення. Заборгованість “Полтаватеплоенерго” перед “Полтавагаз” становить 54 млн грн. І немає джерел для погашення цієї заборгованості. Є два шляхи: або за рахунок місцевих бюджетів, або створюється тарифна складова для населення. Інших джерел для розрахунків, поки що, згідно із законодавством, не існує. Поки що це проєкт. Процес обговорення може тривати і до двох місяців. Ці тарифи можуть бути, навіть, і не прийняті, якщо буде знайдено інше джерело погашення заборгованості. “Полтаватеплоенерго” вимушено надати економічно обґрунтовані складові, скільки послуги на даний час коштують”, – повідомив заступник директора “Полтаватеплоенерго”, депутат Полтавської облради Ігор Процай.

Причиною зміни тарифів є підвищенням вартості основних складових: природного газу на 38%, електроенергії на 44%, водопостачання на 49%, прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальних обов’язкових гарантій в оплаті праці у сфері житловокомунального господарства, а також змінами законодавства у сфері комунальних послуг.

Через зміни у законодавстві, формування тарифів здійснили окремо для кожної категорії споживачів – “населення”, “бюджетні установи”, інші споживачі”, “релігійні організації”:

на виробництво теплової енергії,

транспортування теплової енергії з урахуванням витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів,

постачання теплової енергії з урахуванням витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів,

окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного теплопостачання,

окремо для кожного багатоквартирного будинку з індивідуальним тепловим пунктом для приготування гарячої води.

Довідково. “Полтаватеплоенерго” обслуговує споживачів Полтави, Карлівки, Решетилівки, Машівки та Котельви.

Система Orphus