Ви тут:

Склали рейтинг міст Прозорро.Продажі: де найактивніше здавали майно в оренду через онлайн-аукціони?

За підсумками другого кварталу 2021 року рейтинг міст Прозорро.Продажі очолили Енергодар, Миколаїв та Київ. У порівнянні з першим кварталом майже вдвічі зросла кількість міст, які здавали в оренду майно через онлайн аукціони — з 264 до 481.

А Горішні Плавні увійшли в топ-10 міст рейтингом з оренди у другому кварталі. 

Про це повідомили в ДП “Прозорро.Продажі”.

За даними аналітичного модуля Прозорро.Продажі, очолив рейтинг Енергодар із загальним балом 1,94, якому у порівнянні з першим кварталом вдалося піднятися з 6 на 1 сходинку. У другому кварталі місто оголосило 17 аукціонів, 16 з яких були успішними. Показник конкурентності на торгах становив — 2,06. За результатами успішних аукціонів Енергодар щомісяця отримуватиме майже 100 тисяч гривень на місяць.

На другому місці Миколаїв з балом 1,70, який дозволив йому піднятися з 12 на 2 сходинку. Середній показник конкуренції — 1,67. У другому кварталі місто оголосило 27 аукціонів, з яких 24 — успішні. Завдяки цьому місто заробляє понад 64 тис грн/міс.

Трійку лідерів у рейтингу другий квартал поспіль замикає Київ із загальним балом 1,69. Місто оголосило 323 аукціони, успішними з яких були 237. Показник конкуренції — 1,96. Загальний дохід, який отримує столиця від здачі в оренду майна за результатами успішних торгів, — майже 3 млн грн/міс.

«Ми вітаємо бажання і готовність міст здавати свої активи в оренду через систему Прозорро.Продажі. Рейтинг міст у цьому кварталі показав, що системою користуються по всій Україні: від Горішніх Плавнів до Сум, від Ужгорода до Світловодська. У порівнянні з першим кварталом ми бачимо, що майже вдвічі більше міст скористалися системою. Завдяки цьому кількість аукціонів теж зросла — з 1,8 тисяч до майже 3 тисяч. Тепер це приносить десятки мільйонів гривень щомісяця у бюджети міст. І це для нас головний показник», — зазначив Олексій Соболев, директор ДП «Прозорро.Продажі».

Що ще показав рейтинг міст за II квартал 2021 року?

Вперше до рейтингу міст потрапив Світловодськ і одразу опинився на четвертій сходинці із загальним показником 1,64. 8 з 11 аукціонів міста за цей квартал були успішними, а середня конкуренція склала — 1,88.

У топ-10 у другому кварталі потрапили ще два нові міста — Нетішин та Цумань, які опинилися на 8 і 10 місцях відповідно. Вдалося покращити свої результати Чернівцям (піднялися з 7 на 5 сходинку), Івано-Франківську (з 22 на 6), Горішнім Плавням (з 27 на 7) та Житомиру (з 16 на 9).

“Якщо вашого міста немає в рейтингу, це означає, що воно не здає в оренду майно на прозорих аукціонах, або здає неефективно (менше ніж 10 успішних аукціонів за ІI квартал 2021 року)”, – зазначають у Прозорро.Продажі.

Нагадаємо, що Законом України «Про оренду державного та комунального майна» запроваджена передача майна в оренду на онлайн аукціонах в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі».

Рейтинг міст формується за наступними критеріями:

Для розрахунку рейтингу відібрано показники, які найбільше показують ефективність проведення аукціонів: % успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера в цьому кварталі. (!!! Ці показники розраховуються у відсотках, щоб великі міста порівнювались з малими однаково).

До рейтингу потрапляють міста, які провели мінімум 10 успішних аукціонів за квартал.

Максимальний показник конкуренції у другому кварталі 2021 року — 2,06 пропозицій на торги, з цим показником порівнювали всі інші міста.

Довідково додали орієнтовний розмір доходу, який отримує місто щомісяця (зазвичай аукціони з оренди проводять строком на 5 років), а також відсоток середнього зростання ціни на аукціоні по місту.

Показник площі, яке здало місто в оренду, не враховується, адже в такому разі великі міста отримували б перевагу і більше балів, оскільки мають багато площ під оренду.

фото ілюстративне

Система Orphus