Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

“Щоб у 16 не було запізно”: видавець книги відкликав її із процесу закупівель

Видавець книги “Щоб у 16 не було запізно” прийняв рішення про відкликання її із процесу закупівель. Книга не передаватимуть у бібліотеки.

Про це повідомили на сторінці Міністерства культури та інформаційної політики у фейсбуці.

Читайте також: Міністерство культури виступило проти придбання книги “Щоб у 16 було не пізно” у бібліотеки

Позиція МКІП щодо передання в бібліотеки книги Марини Ланге “Щоб у 16 не було запізно”:

“Ми щиро переконані: в українському суспільстві має бути місце різним поглядам та думкам. Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти цензури у будь-якому її прояві. Водночас, є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків. Книга Марини Ланге “Щоб у 16 не було запізно” – одна із таких речей. Тому що підтримує усталені гендерні стереотипи. Авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що “відповідає” уявленням про жіночність і мужність”, – зазначається у повідомленні.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав запит на Український інститут книги щодо можливості зупинити процес закупівлі книги “Щоб у 16 не було запізно” Марини Ланге для бібліотек країни.

МКІП вважає, що забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи.

фото ілюстративне

Система Orphus