Ви тут:
Суспільство 

Що треба зробити 11 серпня, щоб бути здоровим цілий рік: народні прикмети

11 серпня в церковному календарі відзначається свято Різдва Миколая Угодника. Це одне з трьох свят, присвячених святителю Миколаю Чудотворцю. Сьогодні у світі відзначають День президентського жарту, а віряни вшановують пам’ять святого мученика Каллініка Кілікіїського, який був родом з Туреччини та не зрікся своєї віри.

У середу іменини відзначають Михайло, Костянтин, Данило, Анатолій, Олексій, Серафима, пише maximum.fm.

У цей день було заведено відвідувати церкву. За народним уявленням, Миколай Чудотворець є одним з найбільш наближених до Бога, тож молитви до нього у цей день вважаються дуже ефективними, особливо для хворих та знедолених.

У народному календарі на 11 серпня припадає свято Калинника або Калинів день. З давніх-давен в цей день було заведено готувати ласощі та напої з калини. Традиційним святковим частуванням були пироги з калиною. Дівчата, щоб бути красивими і білошкірими, зранку вмивалися калиновим соком. Вірили, щоб бути сильним і здоровим цілий рік, в цей день потрібно притулитися до стовбура калини. А ось ламати гілки або рубати калину 11 серпня забороняється, в іншому випадку людина накличе на себе нещастя, передає РадіоТрек.

Народні прикмети

Якщо день видався теплим, то й на початку вересня буде стояти тепла і сприятлива для землеробства погода.

Ранковий туман – до поганого збору меду.

Якщо цілий день туман, то буде хороший урожай зернових культур.

Зелений овес – до дощової осені.

Багато ягід і горіхів – до холодної зими.

Якщо грибів мало в лісі, то зима буде сніжною і морозною.

Що не можна робити у цей день

Сьогодні не варто наражати себе на небезпеку, тож мінімізуйте усі шанси – не перенавантажуйтеся, будьте обережні на дорозі тощо.

Також у цей день не можна сваритися – не підвищуйте тон та не конфліктуйте з навколишніми.

Сьогодні не бажано брати у позику гроші.

Фото: pexels

Система Orphus