Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Що робить наш мозок, коли ми спимо, – розповіли фахівці

Під час глибокої фази сну мозок оцінює і відбирає спогади — відбувається сортування інформації, отриманої протягом дня.

Про це пише newsyou.info

Особливо мозок приділяє увагу подіям, які пов’язані з перемогою або отриманням нагороди.

Такий секрет мозку розгадали вчені з Женевського університету у Швейцарії. Вони зуміли це дізнатися завдяки функціональній магнітно-резонансній томографії (фМРТ) і електроенцефалографії (ЕЕГ). Так вдалося довести, що сортування інформації, отриманої протягом дня, відбувається під час фази глибокого сну.

«Щоб з’ясувати, які області мозку активуються під час сну і як ці області дозволяють закріпити пам’ять, ми розробили декодер, здатний розшифровувати активність мозку в глибокій фазі сну і показати, чому вона відповідає. Зокрема, ми хотіли подивитися, якою мірою позитивні емоції відіграють роль в запам’ятовуванні», – пояснил співавтор дослідження Вірджіні Стерпеніч.

Під час дослідження вчені запропонували групі людей зіграти у дві гри: в одній потрібно було вийти з лабіринту, в другій – вгадувати людей. У цей час активність мозку учасників сканували за допомогою МРТ. Такі ігри вибрали через те, що вони активують різні ділянки мозку і їх легше розрізнити на МРТ-знімках.

  • Окрім цього, вчені сфальсифікували результати (одна половина учасників виграла в першій грі, інша – у другій). Це для того, щоб мозок асоціював виграну гру з позитивними емоціями.
  • Після цього добровольці спали 1 – 2 години, а і їхню мозкову активність записували повторно.
  • Потім дослідники об’єднали показники ЕЕГ, яка вимірює стан сну, і функціональної МРТ, яка фотографує активність мозку кожні дві секунди.
  • За допомогою «нейронального декодера» вони визначили, чи проявляється активність мозку, яка спостерігається в період гри, мимовільно під час нічного відпочинку.

Виявилось, що при глибокій фазі сну моделі активації мозку схожі на ті, які записували під час ігор. При цьому мозок в основному «думав» про перемоги.

фото ілюстративне

Система Orphus